З життя господарника

Про малі підприємства на території Домашівської сільської ради

З потугами нині торують свою дорогу бізнесмени у сільській місцевості, хоча намагалися зайняти свою нішу та бути корисними для людей та громади. Добрим прикладом у цьому є села, що належать до Домашівської сільської ради – Домашів, Острівок, Діброва та Воронів.

Тут функціонують одинадцять підприємств. Одні з них вже впевнено заявили про себе, інші тільки-но ступили на цей шлях – займаються різними видами діяльності. Тут виготовляють меблі, є млин та крамниця будівельних матеріалів "Одна і тисяча дрібниць”. Тож жителям не потрібно їхати по цемент, фарби, клей, цвяхи, бляху до Червонограда чи Белза.

Окрасою села стало й кафе-бар, яке відкрила Марія Пончка у Домашеві. Зручно й місцевим жителям, бо є де урочисто відзначити хрестини, день народження чи весілля. У приміщенні затишно і комфортно, можна випити горнятко кави або чаю.

У місцевих крамницях можна придбати сири місцевого виробника – Олександра Барвінка. Підприємець викупив у селі Домашів нежитлове приміщення господарського двору, зробив реконструкцію, закупив нове обладнання і спробував виробляти сири та масло. Селяни охоче ласують смачними продуктами без ГМО: копченим сиром, "Сулугуні", бринзою та маслом. До того ж, жителі навколишніх сіл мають де здати молоко. І цех з переробки молока на виробництво сирів – відмінний доказ того, що створити бізнес можна і в глибинці.

У селах розвивається також й сільське господарство. Землі навколо – доглянуті й оброблені. Підприємець Мирослав Проць взяв в оренду 369 га землі в жителів Воронова та Діброви. У грудні минулого року ТзОВ "Ротем" уклало договори оренди з власниками земельних паїв сіл Острівок та Домашів. Відтак 500 га знайшли нового господаря. Ті вже виорані під зяб.
Брати Василь та Богдан Кісілевичі з Острівка також мають сімейний бізнес – вирощують свиней.

– Наші села, хоч розташовані далеко від райцентру, – каже Домашівський сільський голова Ольга Ващишин, – розвиваються, і у цьому чимала заслуга підприємців, які працюють для людей, намагаючись стерти грані між селом та містом. Наші бізнесмени самі міцно стали на ноги й підставляють плече іншим, коли треба.

 І додає: "Нам би ще добрі дороги та декілька підприємств, які б займалися сферою послуг, щоб було де підстригтися, відр-монтувати взуття чи телеапаратуру. Звичайно, хотілося б, щоб у бібліотеці чи кафе був WI-Fi, щоб молодь мала доступ до Інтернету. У Домашеві уже 18 селян підвели Інтернет до житлових будинків. Тоді б, можливо, юнаки і дівчата залишалися в селі. Вірю, що невдовзі так буде".

Успішні малі підприємства на території Домашівської сільської ради – приклад того, що і в час економічної кризи є шляхи для працевлаштування і започаткування власної справи. Вони – нелегкі, бо підприємцям доводиться стикатися з багатьма труднощами і не все вдається подолати. Проте ті кажуть, що боятися не потрібно, а починати власну справу і працювати, бути впертим у досягненні своєї мети. Адже у сфері бізнесу кожен може обрати свою стежину.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews