Очікувана дата початку надання субгрантів – 20 січня 2025 року.
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (AГРО) оголосила старт Програми розвитку переробки сільськогосподарської продукції. В межах програми планують надати приблизно 120 млн гривень для 15 потенційних субгрантів.
Сума кожного субгранту може коливатися від 8 до 40 мільйонів. Очікувана дата початку надання субгрантів – 20 січня 2025 року. Про це повідомив департамент агропромислового розвитку з посиланням на компанію Кімонікс Інтернешнл.
У межах Програми увагу зосередять на посилені переробних потужностей з метою виробництва продукції з доданою вартістю такої вхідної сировини: овочі та коренеплоди, фрукти, ягоди, бобові, кукурудза на харчові продукти, зелень, м’ясо, молоко, мед. Не підтримуватимуться проєкти, спрямовані на переробку зернових, олійних, горіхових культур та грибів, на виготовлення алкогольних напоїв.
Критерії участі:
– українське недержавне підприємство/компанія, що має досвід та є переробником сільськогосподарської продукції (не менше 5 років досвіду господарської діяльності та принаймні 2 роки досвіду в секторі переробки сільськогосподарських культур);
– готовність співфінансування не менше 50% від загального бюджету проєкту (у грошовій або натуральній формі).
Результати, які повинні бути досягнутими в межах проєкту:
- Збільшення обсягів закупівлі та переробки сировини щонайменше на 25% протягом строку реалізації проєкту.
- Не менше ніж 10 нових ММСП-партнерів постачальників сировини отримають надійні системні та довгострокові канали збуту за конкурентними цінами протягом першого року реалізації проєкту.
- Збільшення продуктивності щонайменше на 25% протягом періоду реалізації проєкту з подальшою динамікою росту в наступні роки.
- Розширення каналів та ринків збуту готової продукції переробки.
- Мінімальний річний обсяг переробленої сировини повинен бути понад 1500 тонн (для меду – понад 200 тонн).
«Рекомендую переробним підприємствам Львівщини взяти участь у цій грантовій програмі, оскільки це допоможе значно збільшити обсяги закупівлі та переробки сировини, розширити канали збуту готової продукції та модернізувати виробничі потужності. Це сприятиме підвищенню ефективності та продуктивності, а також дозволить знайти нових партнерів і клієнтів. Фінансування проєкту з боку грантодавця зменшить фінансове навантаження на підприємство та дозволить зосередитися на розвитку і впровадженні інноваційних рішень», – наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.
Термін подачі заявок – не пізніше 18:00 год 1 жовтня 2024 року.
Для охочих взяти участь у Грантовій програмі USAID АГРО 16 серпня 2024 року з 11:00 до 13:00 год проведе семінар, зареєструватись на семінар необхідно до 15 серпня 2024 року, за посиланням: http://surl.li/hvtgjm.
Детально про грантову програму: http://surl.li/giwgav.