Львів’янка Олена Старікова – чемпіонка Європи з велоспорту на треку в Болгарії

Сьогодні – передостанній змагальний день на чемпіонаті Європи з велосипедного спорту на треку, який проходить у Пловдиві (Болгарія). І він став переможним для України! Львів’янка Олена Старікова здобула перше “золото” на цьому чемпіонаті Європи у складі збірної України. Вона виграла гонку кейрін – вправу з поступовим прискоренням.

Про це Голосу Сокальщини повідомили у Відділенні НОК України у Львівській області

Спершу Олена з найкращим часом пробилася до фінальної шістки спортсменок. До речі, взявши в заїзді своєрідний реванш у росіянки Анастасії Войнової (в спринті представниця РФ перемогла Олену у півфіналі і в підсумку стала першою, а українка – третьою). Та стала тільки п’ятою в заїзді і потрапила до шістки, яка змагалася сьогодні за 7-12 місця.

І от гонка за медалі між шістьма спортсменками. Як вона проходить у кейріні? Шестеро гонщиків стартують одночасно. Попереду них їде мотоцикл (Дерні), який вони обганяти не можуть. Мотоцикліст стартує зі швидкістю 25 км/год і поступово збільшує її до 50 км/год. За 2,5 кола до фінішу (600—700 м) мотоцикліст залишає трек. Після цього слідує потужний спринт велогонщиць. Хто першим перетинає фініш, той перемагає. Швидкість гонщиків на фінішній прямій досягає 70 км/год.

За два кола до фінішу Олена вирвалась вперед і так нікому і не віддала перемоги! Блискуче!

Для Олени Старікової це третя медаль на чемпіонаті Європи в Пловдиві. У неї також є дві бронзи.

Додамо, що сьогодні в гонці за очками Юлія Бірюкова стала 9-ю.