В шаховому клубі Сокаля зіграли заключні партії особистої першості району з шахів

Два місяці одинадцять шахістів боролись за звання чемпіона. Ігри проходили за круговою системою з контролем часу одна година на всю партію кожному учаснику. І ось “марафон” завершився появою нового чемпіона району з шахів. Ним став працівник цегельного заводу Павло Маринковський. Все вирішилось в останній партії, в якій Павло грав з  торішнім чемпіоном Ігорем Кучерепою. Гострий поєдинок закінчився нічиєю, що цілком влаштовувало Павла Маринковського. Загалом він набрав дев’ять очок, а це перше місце і звання чемпіона. Між іншим, він не програв жодної партії і лише дві звів унічию. Це хороший показник.

Протягом останніх років П. Маринковський показував стабільну гру на всіх турнірах і, нарешті, цьогоріч досяг вершини. Вітаємо його. Друге місце посів минулорічний чемпіон Ігор Кучерепа, який набрав 81/2 очок. Третє місце у Степана Журовського. Прикрий програш одному з аутсайдерів позбавив його кращого результату. Його доробок  71/2 очок. Відділ молоді і спорту РДА нагородив призерів медалями і грамотами.

Хочу зазначити, що в чемпіонаті району з шахів взяли участь лише 11 шахістів (завжди було 1416). Це замало. А де їх взяти? В попередні роки ми до змагань залучали гравців з Червонограда, Соснівки і навіть з Жидачева. З різних причин їх цьогоріч не було. А де ж наше підростаюче покоління? Адже в районі є люди, які повинні займатись розвитком шахів. Вони ж ще й якусь зарплату за це отримують, а так безвідповідально ставляться до своєї роботи.

В районі виросла ціла плеяда класних шахістів. Чого тільки варта Зоряна Пастівнична  майстер ФІДЕ. А такі шахісти, як Борис Балашов, Осип Шукатко, Аркадій Коновал і багато інших… Вони ж з нашого району. Наші вихованці. Але це щодо історії.

Через байдужість і безвідповідальність деяких чиновників шахові турніри в районі не відбуваються. Як, до речі, й з інших видів спорту. Культивують лише футбол. З цим явищем треба щось робити!

Ярослав ТИМОШЕНКО,  секретар шахової федерації.