Листи до редакції

Які актуальні професії у Сокальському районі

Із стрімким розвитком технологій ринок праці суттєво змінюється. Штучні інтелекти вже виконують деякі завдання краще за людей, і їхня роль у повсякденному житті буде з кожним роком зростати.

Про це повідомляє Сокаль-ФМ.

Такі дії можна назвати техногенною революцією, адже сфер діяльності, де людина могла б бути продуктивнішою, ніж машина, залишається все менше і менше. Державна служба зайнятості опублікувала рейтинг найбільш затребуваних професій в Україні на 2020 рік. При цьому у відомстві спрогнозували збільшення загальної кількості вакансій на 8% у порівнянні з 2019 роком. Кількість зареєстрованих вакансій складе 1 246 , при цьому число безробітних складе 1 082 осіб, що на 6% більше ніж у 2019 році. За результатами прогнозу у 2020 році буде спостерігатися серйозний дефіцит кадрів по всій країні — буде не вистачати 164 тис. фахівців. Ми поспілкувались із керівником Сокальської районної філії Львівського обласного центру зайнятості Віктором Лащуком щодо ситуації у нашому районі та які ж зміни відбулись у центрі. За словами Віктора Лащука служба щодня реорганізовується, осучаснюється та перепрофільовується.

Після 3 місячного терміну, коли людина стоїть на обліку у центрі, проте не обрала роботи, яка їй підходила б, працівники підбирають інші способи зацікавлення особи: пропонують відкрити ПП, заохочують здобути ще одну робітничу професію. Перекваліфіковують та навчають сокальчан у Центрах професійно-технічної освіти, один з таких є у Львові. Навчання там цілком безкоштовне. Проте, якщо людина обирає ПП, центр зайнятості пропонує програми для підтримки такої діяльності. Саме цей аспект є своєрідним спонуканням для осіб, які стоять на обліку в центрі зайнятості створити свою справу та забезпечити робочими місцями своїх колег. Минулого року троє мешканців Сокальського району завдяки державній програмі «Рука допомоги» скористались шансом та відкрили підприємницьку діяльність.

На сьогодні, на обліку в Сокальській районній філії Львівського обласного центру зайнятості знаходиться близько 370 осіб, зареєстрованих як безробітні – зазначив керівник Віктор Лащук. За словами науковців, на сьогодні зростає тенденція до зникнення робіт, які дотичні до професій в економічному, політичному або навіть художньому плані. Вже до 2030 року можуть зникнути або значно трансформуватись такі професії як бухгалтер, копірайтер, кошторисник, бібліотекар, юрист-консультант, нотаріус, логіст, диспетчер, штурман, коректор, журналіст, перекладач. Серед робітничих професій – білетер, наглядач у музеї, охоронець, листоноша, оператор call-центру, швея, гірник тощо. Найбільш затребуваними стануть кадри у сфері промисловості, торгівлі, освіті та транспортній сфері. При цьому також нестача робочих місць очікується у сфері державного управління, сільського господарства і фінансової діяльності. Що ж стосується актуальних вакансій у Сокальському районі,  найбільше потрібні трактористи, водії, дорожні працівники, продавці, охоронці, кухарі, медсестри, офіціанти, підсобні робітники, вантажники, сторожі, двірники, слюсарі, швачки, бухгалтери, вчителі, фармацевти.

Віктор Лащук розповів нам і про те, люди яких спеціальностей (з вищою освітою) стоять на обліку в Сокальській районній філії Львівського обласного центру зайнятості, загалом це юристи, менеджери, екологи.

Важливим у роботі центру зайнятості є профорієнтаційні роботи з учнями старших класів шкіл району. Адже під час таких заходів діти мають змогу дізнатись про найбільш потрібні професії, неактуальну роботу та визначити для себе чи підходить та чи інша сфера діяльності за допомогою анкетувань.

Голос Сокальщини на GoogleNews