Пошук роботи – відповідальне і непросте заняття, адже кожен з нас бажає знайти справу, відповідне його здібностям і фінансовим запитам. При цьому вимоги багатьох роботодавців, найчастіше, здаються завищеними : більшості з них потрібен досвід роботи, а як бути, припустимо, студентам ? Це всього лише єдине питання з безлічі, коли-небудь виникають у будь-якої людини, що перебуває в пошуку роботи. У даній статті ми спробуємо розглянути різні способи успішного пошуку трудової діяльності і розберемо основні труднощі, з якими стикається кожен претендент.
Кожна людина, яка бажає найти роботу, прикладає максимальну кількість зусиль, щоб її знайти. Що ж може йому в цьому допомогти? У першу чергу, це різноманітні засоби масової інформації, такі як газети, журнали, телевізійні оголошення, і, безперечно, інтернет. Давно минули ті часи, коли людям доводилося самостійно обходити заклади в пошуках вакантного робочого місця. Рекламні оголошення з номерами телефонів і вільними робочими місцями ви можете зустріти в тематичних газетах. Але найбільш популярним і простим способом пошуку роботи є інтернет-сайти, такі як http://rabota.ua/. Набравши у вікні такого сайту, припустимо, «робота у Львові», ви зможете побачити вакансії того міста, в якому шукайте роботу. Потім вам буде необхідно розмістити своє резюме і розіслати його потенційним роботодавцям.
Складаючи його, важливо вказати максимальну кількість корисної інформації про свої робочі досягнення, ящо такі вже є. Якщо у вас ще немає досвіду роботи – це не проблема, адже ви зможете підібрати вакансії, які підходять людям без трудового стажу, відкривши спеціальний розділ сайту. Ще одна складність, яка може виникнути перед претендентами – це тривала перерва в кар’єрі. Вона може бути пов’язана з народженням дитини, зміною місця проживання або з іншими проблемами особистого характеру, важливо одне : ні в якому разі не варто брехати роботодавцю. Вкажіть у своєму резюме причину довгого простою в кар’єрі – багато роботодавців вважають дозволеним довгу відсутність трудової діяльності у зв’язку із сімейними подіями.
Другий важливий етап у побудові кар’єрного зростання – це співбесіда, в процесі якого вам потрібно буде проявити свої робочі навички на практиці. Найчастіше, здобувачів, що мають технічну спеціальність просять виконати тестове завдання, майбутніх співробітників творчих професій – продемонструвати плоди своєї діяльності. Головна умова успішного пошуку роботи є досить простим: будьте завжди впевнені в собі і ваш талант оцінять по достоїнству!