Листи до редакції

Як вибрати зимові шини – частина друга

На території України погода стає все прохолодніше день від дня, а це означає, що скоро перед більшістю автолюбителів постане питання вибору зимових шин на новий сезон.

Серед вітчизняних автомобілістів існує певна дата, до якої переважно міняти літню гуму на зимову – 15 листопада. У законодавстві ця дата не закріплена, але її все ж варто дотримуватися.

Відомо, що взимку необхідно користуватися зимовою гумою. Але деякі вважають, що всесезонні покришки також впораються з цим завданням.

Законом України не заборонено пересуватися в зимовий час року на літній гумі, але потрібно розуміти, що в умовах зими недорога зимова гума буде набагато надійніше і безпечніше найдорожчою річною. Виходить, що краще мати різні покришки для двох сезонів, нехай і дешеві, ніж купувати дорогі шини на всі пори року.

Автомобіліст завжди розривається між бажанням заощадити гроші на зимових покришках і небажанні економити на власній безпеці.

Зимові шини відрізняються від літніх складом гумової суміші. На даний момент універсальної суміші на всі сезони не існує.

Вибір шиповану або нешипованной гуми залежить від експлуатації, манери водіння машини та індивідуальних пристрастей кожного певного людини. Якщо автомобіль частіше використовують у міських умовах, то краще користуватися нешипованими шинами, а якщо поїздки часто здійснюються загорож і по слизькій місцевості, то варто віддати перевагу шиповану гуму.

У холодний період підвищується рівень небезпеки при управлінні автомобілем, тому потрібно намагатися якомога сильніше знизити можливі ризики. З полоом на дорогах буває дуже складно впоратися, в цьому випадку вибір зимових шин ще більш важливий. Потрібно розуміти, що їзда на літній гумі взимку не принесе нічого хорошого. Високоякісні зимові шини придатні саме для використання за умови низької температури, вони набагато краще стикаються з поверхнею дороги і не дозволять втратити контроль над транспортним засобом.

Щоб зрозуміти, який комплект і вид покришок потрібен для певної людини, потрібно мати або великий досвід у цій сфері, або знайти кваліфікованого фахівця, який допоможе порадою. На ухвалення рішення про купівлю тих чи інших покришок впливає і маса автомобіля, і формула приводу, і умови експлуатації, і стиль водіння.

Також покупцеві потрібно бути впевненим у тому, що продавець шин дотримувався всі необхідні правила зберігання покришок. Якщо зимову гуму складувати в непристосованому для цього місці і з порушеними умовами зберігання, то така покупка точно не стане вдалою.

Голос Сокальщини на GoogleNews