Листи до редакції

Кому потрібна “трансформація” товариств “Мічуринець” і “Дружба”?

Попередня міська влада і депутати, 23 квітня 2008 р., на сесії Сокальської міської ради затвердили «Генеральний план роз­витку Сокаля». В ньому вони порушили ст. 41 Конституції України, згідно з якою кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, і Зе­мельний кодекс України, статтю 35 (зе­мельні ділянки для садівництва), в якій написано, що ділянки членів товариства є їхньою власністю, а доріжки між дачами є спільною приватною власністю всіх чле­нів товариства, як юридичної особи. Дехто із працівників держустанов полюбляє «ко­зиряти» статтею 146 Земельного Кодексу України (викуп земельних ділянок для суспільних потреб). Але, шановні, читайте, будь ласка, цю статтю до кінця. В пункті 3 записано, що викуп земельної ділянки здійснюється за згодою її власника. Ця ж юридична норма, «за згодою її власника», прописана в ст. 20 Земельного Кодексу України та у вищезгаданій ст. 41 Конститу­ції України. У «Генеральному плані розвит­ку Сокаля» на стор. 43 записано: поступо­вої трансформації товариств (дач) в садибне житло, приблизно 200 будинків. А на стор. 47 пропонується поступова тран­сформація садових та дачних кооперати­вів у житлові квартали, що дасть змогу ефективніше використовувати міські території і зекономити значні кошти, необ­хідні при освоєнні нових територій: на бу­дівництво доріг, прокладання інженерних мереж тощо. Тобто на наших дачних ді­лянках планувалось побудувати свого ро­ду Кончу-Заспу для 200 «трансформаторів».

Отже, шановні читачі, сподіваюсь, ви зрозуміли, що це є злочинний план проти 240 членів товариства «Мічуринець» і 300 членів «Дружби». А якщо врахувати, що в кожного є діти і внуки, то, виходить, що це є злочином проти 3 тисяч жителів Сока­ля. А це пенсіонери, ветерани праці, чор­нобильці, учасники бойових дій, члени спілки політв’язнів України, одним словом, найбільш незахищені верстви населення. Геніальний Тарас Шевченко писав: латану свитину з вдови здирають. А сьогоднішні панипатріоти останню картоплину з рота вдови виривають. І все це планувалось заради і на догоду 200 «трансформато­рів», а для нас, пенсіонерів, – 1933 рік.

Трансформація, шановні друзі, – термін з фізики, а в юриспруденції і в містобуду­ванні він не використовується. А що таке «трансформація» в поняттях і діях попе­редньої міської влади, – то це видно із доку­ментів цієї ж сесії, 23 квітня 2008 року. Рішенням №134 незаконно передали у приватну власність одній особі дачі М. П. Шиптяк та Л. Г. Слупко. Ми це рішен­ня оскаржили в суді, як незаконне. І суд, після двох років засідань, виніс рішення про його скасування.

Деякі депутати і працівники держуста­нов помилково вважають, що землі дач­них товариств – це комунальна власність міськради. Давайте заглянемо у Земель­ний кодекс України, у ст. 83 якого говорить­ся, що у комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної влас­ності. В перших рядках цієї статті ваш по­кірний слуга довів, що землі дачних това­риств є приватною власністю її членів, а, отже, аж ніяк не комунальною власністю. А ті, хто думає, що це комунальна влас­ність, просто плутають закон і процедуру втілення його в життя, тобто ви­роблення державного акта на право влас­ності. А процедура проходить через міську раду, тому зовсім не дивно, що вони до­пускають такий блуд. Радив би цим людям уважно і вдумливо читати вищенаведені статті, можливо, тоді зрозуміють це. Петро Рома­нюк (його вважаю наймудрішим у районі в земельних питаннях) більше двох років проводив зі мною бесіди і дебати з цих питань і нещодавно сказав таку фра­зу: «Все таки, Ігоре Івановичу, Ви праві».

На загальних зборах товариства «Мічу­ринець» ми прийняли звернення до депу­татів міської ради про створення комісії із залученням фахівців (але не тих, чиї підписи є на Генплані), яка би детально вивчила цей «Генеральний план розвитку Сокаля». Можливо, що і в інших розділах є якісь наміри, які порушують Конституцію і чинне законодавство. Після проведеної роботи ця комісія повинна прозвітувати перед громадою Сокаля і на сесії міської ради внести поправки до Генплану, із ви­лученням незаконних намірів на стор. 43 і 47 (а якщо знайдуть ще щось, то також і їх).

Якщо міська рада планувала такі неза­конні наміри проти садівничих товариств, то Львівська ОДА, навпаки, винесла рі­шення №5/33-2542/012-09/3-10 від 29 квітня 2009 р. про підтримку діяльності товариств. Цитую частину цього рішення: «… з метою активного захисту прав та ін­тересів садівників, городників, поширення передового досвіду, ведення садівництва та городництва вирішення питання елек­тро- та водопостачання…». Є також роз­порядження голови Львівської ОДА від 14 квітня 2009 р. №317/0/5-09 «Про за­твердження заходів щодо забезпечення діяльності садівничо-городніх товариств і кооперативів на території Львівської об­ласті». Ці два рішення не скасовані, тому Сокальська РДА повинна їх творчо опрацювати і сумлінно виконувати.

Ігор БАБСЬКИЙ,
голова об’єднання садівників Сокальського району; голова садівничого товариства «Мічуринець».

Голос Сокальщини на GoogleNews