Листи до редакції

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги покаже свою роботу зсередини у спецпроєкті журналістів

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф бере участь у спецпроєкті журналістів «Правда ТУТ», метою якого є показати, що відбувається по той бік роботи медиків «швидкої» та як проходять їхні непрості дні

Особливо в період пандемії коронавірусу.

Як повідомив керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько, цей проєкт – це знайомство суспільства з новою екстреною медичною допомогою в режимі пандемії, в режимі надзвичайних ситуацій, в режимі підвищеного навантаження.

Проєкт полягає у тому, що журналіст і оператор виїжджатимуть на виклики в бригаді «швидкої» або ж супроводжуватимуть бригаду на окремому транспорті «швидкої», та зніматимуть на камеру весь процес роботи медиків. Випадки, на які виїжджатимуть журналісти, спеціально не обиратимуться. Це залежить від того, які за зміну поступатимуть виклики (чи ДТП, чи ковід, чи до безхатьків, чи летальні випадки в тому числі).

«Ми покажемо роботу екстреної медичної допомоги фактично онлайн. Звичайно, ми зберігаємо анонімність пацієнта та не розголошуємо лікарську таємницю. Загальний процес відображатиме те, з чим стикається екстрена медична допомога у своїй роботі, щоб максимальна кількість людей зрозуміли, що таке екстрена медична допомога, коли її потрібно викликати, а коли виклик є недоцільним, і яке навантаження зараз на «екстренці». Коли максимальна кількість людей буде розуміти, що таке екстрена медична допомога, на скільки вона важлива, тоді люди будуть по-іншому реагувати, коли «швидка» приїжджає з запізненням або якщо в процесі роботи щось йде неідеально. Ми будемо намагатися забезпечити максимальний ефект реальності і супроводу перебування «в моменті»», – каже Андрій Васько.

«Окрім того, будемо показувати кращих з наших бригад, щоб люди розуміли, яким має бути хоча би приблизний еталон працівника екстреної медичної допомоги. Так само наші працівники будуть дивитися дані репортажі і братимуть приклад з кращих і наочно бачити, як поводитися у конкретних ситуаціях. Тобто, це приклад як для нас, працівників, так і для людей, які є користувачами послуг екстреної медичної допомоги», – додає керівник «екстренки».

Проект розпочинається відзавтра, 7 квітня, запланована його тривалість – кілька місяців.

Висвітлюватися у проєкті будуть не тільки  виїзди «швидкої» на виклики. У випусках показуватимуть роботу навчально-тренувального відділу (як проводяться навчання для медичних працівників та для немедиків), в тому числі, робота підрозділу аеромедичної евакуації.

«Зокрема, будемо старатися максимально висвітлювати питання, чому така евакуація потрібна в Україні і як вона справді рятує життя. Весь проєкт – це комплекс інформації про те, як і чим  живе екстрена медична допомога і куди ми рухаємося. Хочемо показати  роботу працівника екстреної медичної допомоги, як вона є», – додає Андрій Васько.

Голос Сокальщини на GoogleNews