Листи до редакції

Допоможи собі, своїй сім’ї – допоможеш Україні

Нині дуже багато говорять про засоби і методи залучення іноземних інвестицій. Як показує історичний досвід в будь-якій країні найбільшим є національний інвестор. Більшість українців, як і раніше, віддають перевагу найпростішим і примітивним способам інвестування, бо нічого про інші не знають. Такі результати дослідження, проведеного компанією "Gfk Ukraina" на замовлення проекту USAID "Розвиток ринків капіталу в Україні". Соціологи з'ясу-вали: в Україні 53% населення зберігає вільні готівкові гроші вдома (більше 100 мрд. дол.) в "панчохах" або під матрацом. А це най-дорожче у світі задоволення.

В програми накопичення з фінансовим захистом від життєвих ризиків вкладає лише 2% населення України. В розвинутих країнах – до 90%. Найперше заплатіть собі, тоді станете сильнішими у розумовому і фінан-совому відношеннях.

"Найгірше те, що багато наших співгро-мадян продовжують жити в полоні радян-ських стереотипів, і вважають, що пенсію їм має гарантувати держава. Розмір пенсії при виході на неї сягатиме не більше 25-30% зарплати. Решта ж можна "наростити" са-мому, відкладаючи гроші протягом трудового життя. Пенсійна реформа в Україні найбільш болюча і соціально вибухонебезпечна. Неінформованість населення – загроза національній безпеці", – про це сказала заслужений юрист України, експерт з пенсійних питань Наталія Горюк. А академік, заступник директора інституту геронтології АМН України Геннадій Бутенко повідомив, що "смертність серед українців віком від 30 до 50 років у шість разів вища, ніж серед українок.

Такі невтішні дані наводять ста-тистики та науковці, наголошуючи, що 40 відсотків чоловіків працездатного віку не доживають до пенсії".

Варто зазначити: програми накопичення з фінансовим захистом від життєвих ризиків існують в цілому світі вже більше сотні років, і кращого ще ніхто не придумав. Вони дозволяють людям найбільш надійно примножувати кошти, планувати життя, самим створювати собі достойне майбутнє. Вони пропонують людям турботу про себе, близьких, впевненість у майбутньому.

Адже життя – це швидкісна траса тривалістю декілька десятиріч, на якій нас чекає багато несподіванок, як приємних, так і, на жаль, неприємних. І ніхто із нас не планує нещасні випадки, які руйнують сімейний бюджет.

Поліс убезпечення життя ("фінансове запасне колесо") не тільки збереже Ваш сімейний бюджет у випадку непередбачу-ваних подій, але примножить його.

Щоб будь-який нещасний випадок "не вибив Вас із життєвої колії" негайно придбайте надійне "фінансове запасне колесо". Ви зможете мати фінансовий захист від великої кількості ризиків, якщо цього забажаєте.

Переваги накопичувального полісу з фінансовим захистом від життєвих ризиків у порівнянні з банківським депозитом. В сьогоднішніх реаліях його наявність у громадянина будь-якої європейської країни є необхідною. Питання самостійного забезпечення фінансового майбутнього для кожного європейця завжди було на першому місці, тому що вони вже давно зрозуміли, що на державу особливо розраховувати не доводиться!

1. Надійність. Можна сміливо говорити про відсутність статистики банкрутств компаній убезпечення життя за більш ніж 200-річну історію їх існування. Крім того, компанія тільки управляє коштами клієнтів, і ці кошти не є власністю компанії на відміну від тих же банків, що дуже важливо.

2. Гарантований дохід. Для полісів існує так званий гарантований дохід, тобто дохід, який гарантовано отримає власник полісу, незважаючи на ситуацію на фінансовому ринку. В Україні гарантований дохід – 4% річних плюс додатковий інвестиційний дохід.

3. Податковий кредит ("податкова знижка"). Особа, яка є платником податку на доходи фізичних осіб, може розраховувати на відшкодування державою 15% від суми внесених на поліс коштів за підсумками звітного року. Це за умови, що сума внесених коштів за полісом була менша або дорівнює сумі сплаченого прибуткового податку.

4. Неможливість конфіскації накопичених коштів. Відповідно до Закону України "Про страхування", акумульовані за допомогою накопичувального поліса кошти не можуть бути вилучені, або конфісковані у власника поліса. Це дуже вагомий аргумент.

5. Фінансова дисципліна. Накопичення за допомогою полісу дозволять виробити особисту фінансову дисципліну. До того ж, що важливо, ви зможете "заховати" свої гроші від самого себе. Якщо будете щомісяця відкладати частину зароблених коштів (не менше 10%) без "шкоди" для сімейного бюджету, то це допоможе вам відчути себе більш комфортно сьогодні, і з упевненістю дивитися у власне майбутнє.

Інформаційний вакуум і недостатня фінансова грамотність жителів України ще не дозволяють полісам набрати популярності у нашій країні. А рішення про придбання полісу – особистий вибір кожного. Детальну інформацію надам телефоном 0676703092.

Володимир ЧУГАЄВСЬКИЙ,
незалежний фінансовий консультант.

Голос Сокальщини на GoogleNews