Листи до редакції

Проєкт «СтрітАртЧервоноград» у місті Шептицький набуває міжнародного масштабу

У місто Шептицький завітав аташе з питань культури Литовської Республіки Томас Іванаускас.

Візит відбувся в межах проєкту «СтрітАртЧервоноград», що реалізується управлінням туризму та курортів ЛОДА спільно із Шептицькою міською радою, бізнесом та благодійними організаціями.

«Мета проєкту – оживити урбаністичний простір Шептицького через мурали, перетворивши місто на центр вуличного мистецтва, що сприятиме розвитку туризму. Замість звичної асоціації з промисловим містом, Шептицький отримає новий креативний імідж, який приваблюватиме туристів. Місто має потенціал стати справжньою арт-столицею України, де кожна будівля розповідатиме свою історію», – зазначив керівник управління туризму та курортів ЛОДА Тарас Лозинський під час презентації проєкту іноземному гостю.

Томас Іванаускас розповів про цьогорічний досвід реалізації проєкту «Дерево життя» на вулиці Чорноморській у Львові, завдяки підтримці Міністерства культури Литви та Посольства Литви в Україні. Проєкт став частиною фестивалю «MaLonNY» (абревіатура від Маріямполе, Лондон, Нью-Йорк) – щорічного фестивалю вуличного мистецтва та музики, який з 2014 року відбувається в литовському місті Маріямполе. Протягом 10 років фестиваль перетворив Маріямполе на творчий центр, де працюють художники з усього світу.

Шептицький є містом-побратимом Маріямполе. Заступник голови ЛОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін запропонував організувати подібний фестиваль вуличного мистецтва наступного року в Шептицькому.

«Ми прагнемо досягти збільшення туристичних потоків у місто, що переживає вугільну трансформацію та потребує створення нових робочих місць у малому та середньому бізнесі. Ці кроки повністю відповідають стратегії регіонального розвитку Львівщини. Співпраця з посольством Литви тільки починається, але я впевнений, що наступного року ми успішно реалізуємо наш перший спільний проєкт», – поділився Олександр Кулепін.

Мурали стануть основою для створення туристичних маршрутів.

Під час зустрічі делегація оглянула вже створені мурали, а також новий стінопис, що перебуває на завершальній стадії та незабаром буде презентований. Гості також відвідали локації, які репрезентують культурну спадщину регіону і можуть слугувати джерелом натхнення для створення майбутніх мистецьких робіт на стінах у Шептицькому.

Голос Сокальщини на GoogleNews