Листи до редакції

Три громади на Львівщині вирішили контролювати лісгоспи самостійно

Вже третя ОТГ на Львівщині встановлює контроль над діяльністю лісгоспів

Як повідомили на сторінках порталу ЛМН – 23 березня, депутати Ралівської ОТГ на Самбірщині на сесії прийняли рішення про порядок ведення лісового господарства та використання лісосировинних ресурсів на своїй території. Відтепер підприємства, що займаються лісовим господарством, мають усі рубки погоджувати з громадою. Ралівчани вирішили скористатися прикладом Стрілківської та Добромильської громад, яке таке рішення прийняли напередодні.

«Порушити це питання вирішили за пів дня. Вчора побачив статтю про рішення Стрілківської ОТГ. У нас, в Ралівці, така ж проблема. Жителі не один раз зверталися зі скаргами, що ліс ріжуть. Люди не знають, хто ріже, чи ці рубки супроводжуються якимись документами, – розповідає LMN депутат Ралівської ОТГ Володимир Роман. – Швидко таке питання винесли на сесію, проголосували за нього. З 1 квітня до 15 червня у лісах Ралівки не будуть проводитися жодні роботи. А далі будемо скликати громадські слухання, на яких люди мають вирішувати що різати, де різати і коли різати. Після кожних рубок мають відбуватися насадження. Вирізав – одразу посади».

19 березня таке рішення прийняли на сесії Добромильської ОТГ

«Це комплексне рішення, що стосується лісової господарки. Але найважливішим, як на мене, є власне те, що тепер і «Галсільліс», і Держлісгосп мають напередодні отримати дозвіл від громади. Ліси є власністю держави, власністю народу, власністю громади – лісгоспи є лісокористувачами.  Тому саме громада має нести відповідальність і здійснювати контроль за тим, коли і як проводяться рубки. Відповідно до нашого рішення, вони можуть відбуватись тільки після проведення громадських слухань під протокол», – розповідає голова громади Петро Куляс.

Схоже рішення існує й на обласному рівні. Ще кілька років тому Львівська обласна рада проголосувала за рішення «Про запровадження механізмів громадського контролю за використанням та відтворенням лісових ресурсів області». Відповідно до нього, усі рубки мають погоджуватися громадами, також є розпорядження схожого змісту голови Львівської обласної державної адміністрації.

За словами громадського активіста Василя Курія, на даний момент, це єдиний інструмент, який є ефективним та дає можливість  громадам захищати свій ліс і дбати про економічну вигоду з лісової господарки.

 

А 30 грудня 2020 року за це проголосували на сесії депутати Стрілківської ОТГ

30 грудня, Стрілківська територіальна громада, що на Старосамбірщині, на сесії прийняла рішення про порядок ведення лісового господарства та використання лісосировинних ресурсів на території ОТГ. Про це повідомив борець із незаконними вирубками лісів Василь Курій, який допоміг громаді розробити таке рішення.

«Роки праці активістів, вимоги місцевих жителів, зауваження місцевих підприємців, бажання навести лад керівників громади та депутатів реалізовані в одне рішення і воно просто крутезне. Вірю, що з того моменту стан справ в лісовому господарстві на теренах територіальної громади покращиться, місцеві підприємці отримають можливість працювати, а бюджет наповнюватися», – написав Василь Курій.

Відповідно до цього рішення, лісогосподарські підприємства зобов’язані суворо дотримуватись законів України, розпоряджень та рішень місцевих рад. Постійні лісокористувачі повинні вчасно інформувати Стрілківську сільську раду про заплановані площі рубок лісу та встановити інформаційні стенди. На інформаційних стендах вивішується відповідна карта де проводитимуться рубки, час проведення рубок та інша інформація, що стосується лісозаготівельних робіт.

Голос Сокальщини на GoogleNews