Що може зупинити паліїв і польові пожежі?
Про це повідомив заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод.
Що пропонується :
- Збільшити штрафи. У 200 разів. Якщо зараз найменший штраф 170 грн, то ми пропонуємо 42 тисячі щонайменше. І найбільший штраф – для посадових осіб – має бути понад 100 тисяч грн.
- Розширити перелік тих, хто може складати протоколи і штрафувати. Бо наразі цього не можуть робити ані місцеві органи самоврядування, ані поліція, ані пожежники. Держекоінспекція і єгері, які мають на це право, не справляються із завданням. І ми всі вже це розуміємо.
- Збільшити перелік тих, кого штрафувати. Паліїв зловити на місці злочину важко, але в селі всі знають, хто підпалює свої городи. Просто не здають своїх. Тому штрафувати треба і тих, хто міг запобігти чи вчасно зреагувати, але не зробив цього. Наприклад, місцевих голів. А також власників чи орендарів поля, які мають його пильнувати. Під загрозою великого штрафу всі винні відразу знайдуться.
Ми з Департаментом екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації все це прописали у відповідному законопроєкті, який днями від Львівської ОДА направили у Кабмін та Верховну Раду, – повідомляє Юрій Холод.
Нагадуємо, що тільки за минулу добу рятувальники на Сокальщині здійснили 8 виїздів на пожежі сухої трави
Переконаний, що ці жорсткі норми допоможуть спинити ці страшні пожежі по всій нашій області. Адже тільки цього року їх зафіксовано 300! А згоріли – більше 100 гектарів поля і лісу.
Поки штрафи по 170 гривень, а штрафувати нема кому, люди сидять на карантині і палять вогні.
Під час пожежі рятувальники врятували зайця :
Таке враження: якщо не коронавірус, то самі себе вирішили потруїти