Листи до редакції

У Львові у квартирі рятувальники зібрали ртуть з розбитих медичних термометрів

29 січня о 16:32 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що в м. Львові на вул. Стрийська, 202 на четвертому поверсі восьмиповерхового житлового будинку в одній з кімнат квартири розбився медичний ртутний термометр.

До місця виклику виїхало відділення радіаційно-хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Львівській області.

Відділенням радіаційно-хімічного та біологічного захисту було проведено збір ртуті механічним способом у кількості 2 г та проведено демеркуризацію.

Цього ж дня о 23:06 надійшло ще одне повідомлення, що в м. Львові на вул. Шевченка, 134а на шостому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку в квартирі розбився медичний ртутний термометр.

Відділенням радіаційно-хімічного та біологічного захисту було проведено збір ртуті механічним способом у кількості 2 г та проведено демеркуризацію.

Зібрану ртуть було передано в управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

Львівської міської ради на зберігання та подальшу утилізацію.

Що робити, якщо розбився термометр?
• виведіть з приміщення всіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;
• захистіть органи дихання, хоча б вологою марлевою пов’язкою;
• одягніть гумові рукавички, щоб захистити шкіру рук;
• обмежте доступ до місця розливу. Ртуть прилипає до поверхонь і може бути легко рознесена на підошвах до інших ділянок приміщення;
• починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 літр води). Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалася.
• банку тримайте далеко від нагрівальних приладів. УВАГА! Пам’ятайте, що збір крапель ртуті і осколків треба здійснювати від периферії до центру приміщення;
• дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох листів паперу, лейкопластиру, скотчу, мокрої газети і теж скидайте в банку;
• вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином(400 грамів мила і 500 грамів кальцинованої соди на 10 літрів води);
• зачиніть приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями і провітріть його;
• якщо йдеться про розлив більш значної кількості ртуті, слід виконати всі застереження щодо безпеки, та негайно викликати фахівців Служби порятунку «101».

Головне управління ДСНС

Голос Сокальщини на GoogleNews