
Жителька Сокаля поділилася історією болю
Жителька Сокаля подякувала мешканцям міста за підтримку в догляді за безпритульними котиками, які жили в підвалі її будинку на вулиці Героїв УПА, 33. Жінка відкрила приміщення для тварин, аби ті мали дах над головою, а мешканці разом з дітьми часто приходили, щоб поспостерігати за котячими іграми та приносили їжу.
За словами опікунки, всі коти були щеплені та стерилізовані. Вони виросли поруч з людьми, не становили небезпеки та навіть приносили користь, знищуючи гризунів. Проте, попри турботу та зусилля, трапилася трагедія — 10 котів було отруєно.
Жінка зазначила, що їй доводилося терпіти докори та навіть крики від окремих сусідів. Незважаючи на це, вона не здавалася, бо щиро дбала про тварин. Один з її найближчих родичів, онук, який вже три роки на фронті, згадав, що під час служби грілися з котами в окопах. Тим часом, у мирному тилу відбувається боротьба проти тих самих тварин.
Найболючішим для жінки стало спостерігати, як тварини страждали після отруєння. За її словами, коти в агонії цілий тиждень піднімалися на її балкон, щоб попрощатися. Навіть шестимісячне кошеня, ледве рухаючись, подолало шлях, щоби востаннє потрапити в знайоме місце біля її підвального приміщення.
У літній період коти проводили час біля балконів, однак деякі мешканці були незадоволені тим, що тварини заходили на їхні присадибні ділянки.
Це, ймовірно, і стало причиною жорстокої розправи над беззахисними істотами.
Яка відповідальність за жорстоке поводження з тваринами
В Україні за жорстоке поводження з тваринами передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі статтею 299 Кримінального кодексу України, умисне жорстоке поводження з тваринами, якщо воно призвело до їх загибелі або каліцтва, карається:
-
Штрафом від 3400 до 8500 гривень або
-
Арештом на строк до 6 місяців, або
-
Обмеженням волі на строк до 3 років.
Якщо ці дії вчинено з особливою жорстокістю або у присутності неповнолітніх, покарання може сягати позбавлення волі до 5 років.