Листи до редакції

В Яворові вшанували 160 річницю від дня смерті Тараса Шевченка

У ці березневі дні минає 160-та річниця від Дня смерті національного пророка, невмирущого генія слова, народного поета, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Великий Кобзар став знаковою фігурою не лише української, а й світової літератури, здобувши право на безсмертя.

Сьогодні, 10 березня 2021 року до 160-ї річниці смерті Тараса Шевченка на площі міста Яворова відбулась панахида під час якої підносились молитви за упокій душі Тараса Григоровича, а також представники влади: перший заступник голови райдержадміністрації Зоряна Мірило; голова районної ради Микола Романюк; перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Дзюнька, голова міської ради Яворова Ігор Грабовський, начальник відділу освіти культури молоді та спорту Богдан Раделицький поклали квіти до пам’ятника поета.

Заупокійне богослужіння відправили священики о. Роман Галамай, о.Степан Кобасяр, о. Володимир Гавриленко, о. Олег Тишкун, о. Василь Здебський та о. Михайло Ганяк. Також під час заходу присутні спільно виконали Гімн України, бо вперше пісня «Ще не вмерла Україна» була публічно виконана 10 березня 1865 року у місті Перемишль, що нині знаходиться на території Польщі. Відбулося це з нагоди урочистостей до річниці смерті Тараса Шевченка.

На завершення, учасники дійства заспівали «Заповіт» Великого Кобзаря.

Довідка: Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій…». Тарас Шевченко для кожного свідомого українця – не просто народний поет, талановитий митець, а й національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець, великий патріот та один з найбільших революціонерів нашого народу. Адже справді майже кожна сторінка «Кобзаря» – це палкий заклик любити свій народ і край, пророчий осуд усякої неправди і неволі, рішучий осуд насильства, релігійного лицемірства і соціальної несправедливості.

Пам’ять про Тараса Григоровича Шевченка дорога не лише для українців, а й для кожного, хто здатен цінувати талановиту, по-справжньому особливу людину, від якої струменяться потоки світла. Його ім’я відоме в усьому світі: у багатьох країнах встановлено пам’ятники, його ім’я носять заклади культури, освіти, площі, вулиці. Твори Кобзаря перекладені майже 100 мовами світу. Безсмертними та могутніми залишаються сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність лірики митця, гострота і пристрасність його слова, пісенність віршів, самовіддана любов до Батьківщини, свого народу.

Голос Сокальщини на GoogleNews