Цьогоріч він об’єднує представників української та міжнародної архітектурної спільноти найперше навколо тем повоєнної відбудови і збереження архітектурної спадщини України
Так, у межах заходу головна архітекторка Львівщини — Олена Василько розповіла про діяльність обласного департаменту архітектури та розвитку містобудування в часі повномасштабної війни. Вона ознайомила публіку зі станом справ з містобудівною документацією, просторовим плануванням, формуванням уповноважених органів містобудування та архітектури, плануванням окремих промислових районів та агломерацій; забезпеченням житлом переселенців, релокацією підприємств, будівництвом нових соціальноважливих об’єктів у реабілітаційній мережі; вилученням з державного реєстру обʼєктів, що маркують простір радянською символікою; заходами, реалізованими у сфері охорони та збереження пам’яток культурної спадщини; розказала про відрядження колективу львівських архітекторів для обстеження пошкоджених будівель через підрив Каховської ГЕС в Херсоні. А також наголосила на важливості створення безбар’єрного простору.
«Наші хлопці, воїни, повертаються з війни, часто з серйозними травмами. Вони проходять реабілітацію, процес протезування, але це відбувається не одразу. І щоб допомогти їм соціалізуватися, не відчувати себе зайвими, щоб вони мали можливість працювати і жити повноцінно, ми, як архітектори, маємо проєктувати простори безбар’єрними. І стосується це не лише житлових кварталів, але всіх об’єктів соціальної інфраструктури та місць прикладання праці», — каже Олена Василько.
Численні лекції, дискусії, воркшоп, презентації, пленери, фестивальні екскурсії триватимуть впродовж трьох днів. Відбуватимуться вони на таких локаціях: у Пороховій вежі, Свірзькому замку, спортивно-розважальному центрі «Leoland» (раніше палац спорту «Україна»).
Повну програму можна переглянути за посиланням.