Це :
- Реставрація експозиційних залів музею історії релігії на пл. Музейній,1 у м. Львові
- «Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення – колишнього костелу Магдалини на вул. С. Бандери, 8 (10), охоронний № 345» у м. Львові
- Ремонтно-реставраційні роботи сходової клітки пам’ятки архітектури ХХ ст. (охоронний №250) будинку страхового товариства “Дністер” на вул. Руській, 20 у м. Львові (1-ша міська поліклініка)
- “Ремонтно-реставраційні роботи фасадів пам’ятки архітектури місцевого значення охоронний № 707-М- Палацу (музей “Дрогобиччина”) на вул. Т. Шевченка,38 у м. Дрогобичі Львівської області.
Всі ці пам’ятки перебувають у КОМУНАЛЬНІЙ власності. Їхню участь у президентській програмі уможливила Верховна Рада 16 липня. Цього дня депутати проголосували в цілому за законопроект №5551-2 щодо виділення субвенції для комунальних, обласних та державних закладів.
«Завдяки цьому, Міністерство культури та інформаційної політики, внісши відповідні зміни до бюджету, матиме можливість фінансувати об’єкти комунальної форми власності в межах президентської програми «Велика Реставрація». Під час селекторної наради з заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком, яка відбулася 19 липня, нам повідомили, що об’єкти, які може подати для попереднього відбору кожна область, повинні мати актуальну проєктно-кошторисну документацію. Аби ще цього року можна було розпочати на них реальні роботи. Думаю, від області їх відберуть не багато, максимум два. Але й це є важливо, що держава нарешті за багато років готова фінансувати реставрацію спадщини, навіть тієї, яка є в комунальній власності», – зазначає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько (Olena Vasylko).
Нагадаємо, програма «Велика Реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та має на меті перетворити об’єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України, зробити їх туристичними магнітами.
Реалізацію та координацію програми «Велика Реставрація» здійснює Міністерство культури та інформаційної політики України.
Львівщина наразі має отримати третину коштів програми «Велика реставрація», які передбачено для фінансування на цей рік. У 2021 році планують відновлення 22 пам’яток культурної спадщини в Україні на суму 399 млн грн. З них 4 об’єкти – на суму 132,5 млн грн. (більше 33%) від загальних коштів програми має отримати наша область. Фінансування передбачено для Олеського, Жовківського, Підгорецького замків та реставрації театру імені Марії Заньковецької у Львові.