В рамках тематичного майданчику «Жінка в темі», відбулася зустріч-дискусія «Жінка та війна», в якій взяли участь волонтерки та письменниці, які перебували на Сході.
Про це повідомили у прес-службі Форуму видавців.
Так, за словами волонтерки Марії Берлінської, на Сході України існує велика різниця між медіа та реальністю.
Жінки, які потрапляють на фронт – це дуже мотивовані жінки
«Жінок на війні не помічають. Так, жінок там значно менше, ніж чоловіків. Але ж вони є. І вони там займаються усім, чим можна займатися на фронті. Вони справжні бійці. Жінки, які потрапляють на фронт – це дуже мотивовані жінки. Бо більшість чоловіків воюють там або через мобілізацію або через суспільну мотивацію чи обов’язок. І коли питаєш чоловіка доки він збирається воювати, то чуєш: «До демобілізації», на противагу жіночого «До перемоги!», – розповідає Марія Берлінська.
До речі, нині пані Марія займається проектом під назвою «Невидимий батальйон», який направлений на моніторинг жінок, які беруть участь у війні (за попередніми даними їх там є близько 30%).
А от Любов Якимчук, яка була очевидцем початку подій на сході, змушена була переїхати із рідного Первомайська, розповіла також те, що жінки з окупованих територій є потенційними жертвами для зґвалтування.
«Жінки там намагаються не ходити нікуди, контактувати менше навіть із своїми знайомими. Вони бояться говорити комусь про те, що з ними там відбувається. Усі телефони прослуховуються» – розповіла авторка.
Розповіла письменниця і про те, як їй пишеться про війну, про події на Сході нашої країни.
"Я намацувала слова мовою, якою можна про це говорити. Писати про війну такою ж мовою, як ти писав до війни – неможливо», – говорить письменниця.