Львівське видавництво "Старий лев", обласна бібліотека для дітей започаткували партнерський проект "Бібліотека Малого Лева". 5 лютого вони представили його на Сокальщині у Великомостівській, Жвирківській та Сокальській районній бібліотеках для дітей.
До сокальських дітей приїхали львівський дитячий письменник Андрій Бачинський, керівник відділу маркетингу і зв'язків з громадськістю видавництва "Старий лев" Оксана Зьобро, працівниці обласної бібліотеки для дітей Любов Сташко та Людмила Чижова.
На зустріч з ними прийшли учні другої, п'ятої Сокальських, Забузької шкіл, Сокальської гімназії. Проходила вона неформально: спочатку обидві сторони познайомилися, потім задавали один одному запитання, розглядали привезену гостями літературу, видану у "Старому леві".
Представляючи свої книжки, Андрій Бачинський зазначив, що сюжети бере з життя, зокрема, спостерігаючи за своїми трьома дітьми. Так написав книжки "Неймовірні пригоди Остапа і Даринки", "Канікули Остапа і Даринки" і нещодавно видану книжку "Детективи в "Артеку", яку він презентував. В ній описані живі історії, захопливі і цікаві, які пережили у відпочинковому таборі троє хлопців з Вінниці, Луганщини та Києва і дівчинка, зокрема пошук скарбів, які тут, за легендою, заховала міледі з відомого роману О. Дюма "Три мушкетери". Письменник підкреслив, що на відміну від попередніх книжок, ці три реалістичні. Відчувши скептицизм слухачів щодо можливості знайти скарб, п. Андрій розповів, що нещодавно на Тернопільщині, на згарищі старого будинку, діти знайшли горщик із царськими червінцями.
Письменник також розповів, що книжку мали видавати напередодні дня, коли Крим загарбала Росія, і йому запропонували перенести дію з "Артеку" в Одесу, що він і зробив, але відчував штучність переписаного. Та потім директор видавництва Микола Шийко категорично заявив, що залишається попередній варіант книжки, адже Крим був і буде нашим. Ось такий, як підкреслив автор, політичний підтекст, адже і його герої з різних регіонів, в т. ч. і з окупованої Луганщини. До речі, книжка закінчується тим, що Оленка електронним листом кличе своїх друзів приїхати до Львова на зимові канікули і продовжити пошуки скарбів. А. Бачинський хотів написати продовження цієї історії, але, як він зазначив, у контексті сьогоднішніх подій в Україні такий сюжет є неправдоподібним.
Школярі поділились враженнями від прочитаних книг. Активному читачеві районної бібліотеки для дітей, учню 4-А класу третьої сокальської школи Максиму Тхорику, який читав його твори, А. Бачинський подарував свою книжку “Детективи в “Артеку”. Він також зауважив: попри те, що побував у багатьох країнах світу і багато бачив, йому сподобалось наше містечко і його старовинні споруди, які потрібно берегти. А ще А. Бачинський запитав, чи є серед присутніх такі, хто мріє стати письменником чи вже пише. І уявіть, відгукнулося двійко учнів, дівчатстаршокласниць, одна з яких, зокрема, сказала, що взяти в руки перо її може змусити будьяка дрібниця, але вона невпевнена в собі, бо має ще мало життєвого досвіду. На що А. Бачинський нагадав про Ніку Турбіну, яка в десять років писала вірші, якими захоплювався весь світ. А Оксана Зьобро додала: видана три роки тому перша книжка 16-річної Олі Русіної і досі є рекордсменом з продажу. Тобто талант не залежить від віку.
Продовжуючи думку письменника, Любов Сташко поінформувала присутніх, що в рамках проекту проходитиме конкурс на найкращий відгук на книгу, чи малюнок або ілюстрацію до книг львівського видавництва "Старий лев". Можна також написати якусь історію чи твір, пов'язані з левами. Конкурс триватиме до кінця цього року. Ці роботи потрібно приносити в свої бібліотеки, звідки їх надішлють до Львова. А в день святого Миколая в обласній бібліотеці для дітей пройде свято, де відзначать переможців.
…Ще довго йшла розмова про улюблені книги і письменників. Юні читачі переглянули нові книжки, що вийшли у видавництві "Старий лев", серед яких "Не такий" Сергія Гридіна, "Таємниця козацької шаблі" Зірки Мензатюк, "Танцюй" Володимира Рудківського та інші, а дехто і придбав їх, поповнивши свої домашні бібліотеки.
Валентина БЛУДОВА.