Кожного року, Сокальщина, як і вся Україна, зустрічає весну вшануванням великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня в Сокальському районному Народному Домі пройшов літературно-мистецький вечір «Нас єднають думи Кобзаря». В урочистому заході взяли участь голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко, заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук, керівник апарату райдержадміністрації Віра Левандовська, депутат обласної ради Сергій Касян, перший заступник міського голови Сокаля та секретар міської ради Сергій Марчук і Ігор Сидор, духовенство та громада міста.
Слово про генія та пророка українського народу виголосила ведуча заходу Руслана Антонюк. Концертна програма вечора «Нас єднають думи Кобзаря» була представлена творчими аматорськими і професійними колективами району, вокалістами та декламаторами. Глядачі мали можливість почути покладені на музику Шевченкові поезії, українські народні пісні, вірші. Присутні щиро аплодували переможницям районного огляду читців Нелі Прихідько, Надії Гарасимчук, Анастасії Леуш. Завершився концерт в Народному домі виступом народного хору «Надбужжя» Сокальського РНД, керівники Богдан Кійко і Роман Козярський. Вони виконали кілька пісень, а також спільно із глядачами «Реве та стогне Дніпр широкий».
По завершенню літературно-мистецького вечора громада, на чолі із священниками та народним духовим оркестром РНД організованою колоною прийшла до пам’ятника Тарасові Шевченку в Сокалі. До присутніх звернулись митрофорний протоієрей отець Ярослав Кащук, Микола Поліщук та очільник районної ради Микола Пасько.
Голова Сокальської районної ради звернув увагу присутніх на багатогранний образ Тараса Шевченка: «Хто для нас є Шевченко? Чи це кріпак, чи це солдат, чи це в’язень, чи це поет, чи це драматург, чи це мариніст. Багато дуже є постатей цієї величної фігури. Але нам треба не забувати що це не просто символ, а жива людина. Чому ми називаємо його генієм, пророком? Адже, кожне слово Шевченка актуальне і сьогодні. Водночас я вірю в те, що нащадки Тарасового слова збудують нову Україну. Ми вже маємо безвізовий режим, єдину Українську Помісну Церкву, відбувся Майдан. Це свідчить про те, ми з Вами змінили історичне призначення українців. Згадайте твори Шевченка. Українці – це ображений і гноблений народ. Але сьогодні, доводимо, що вміємо давати здачі, ми вміємо будувати Україну, що ми непереможна нація. Слава Україні! Героям Слава!»
На завершення, під звуки безсмертного твору «Думи мої, думи мої», громада поклала квіти до підніжжя пам’ятника Тарасові Шевченку.