Новини культури

Поет Володимир Полянчук – окраса Сокальщини

Окрасою сокальської землі є наші славні поети. Цього разу у Сокальському НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей» вітали, зустрічали з короваєм чарівника слова, запального співця, поета з відкритою душею, чистим серцем – Володимира Полянчука. Він все своє життя дбає про те, щоб наш край був ще гарнішим, квітучішим, багатим, щасливим.

Надія Пинка представила своїм учням 1-Б класу, вчителям клубу педагогічної майстерності «Творчий неспокій» ім. Василя Сухомлинського, батькам, гостям творчість Володимира Павловича, його збірки «Саджу свій сад», «Танець каріатид» та твори з колективної збірки «Літературна Сокальщина», альманаху «Соколиний край». Ми горді тим, що поет є не тільки головним редактором альманаху «Соколиний край», але й головою Сокальського районного літературно-мистецького об’єднання «Колос». Бог обдарував його особливим талантом. Поет неодноразово підкреслює у своїх творах, що він звітує Богу, а дітей закликає:
«Завжди до Бога, дитино, взивай,
З Богом у серці лягай і вставай».

Свято-зустріч розпочали з молитви поета. Учні просили для нашого краю Божої благодаті, опіки Матері Божої віршами, піснями. Потім дякували поетові за чудову поезію про Сокаль. Святослав Гузар, Маркіян Чабан, Анастасія Король прочитали чудові вірші поета про рідне місто, а потім попросили дозволу, щоб цими віршами окрасити колективний проект «Чим славиться місто Сокаль». Поповнили учні і свої проекти «Джерело» (М. Сич), «Бджілки» (С. Гузар) віршами поета. Матвій Сич вручив В. Полянчуку своєрідну медаль (із солоного тіста, виготовлену власноруч) «Гордість Сокальщини».

Основна тематика зустрічі – поезії під гаслом «Різдвяна Благодать». Надія Пинка повіншувала поета та подарувала Дідух, який сплела влітку для цієї зустрічі. Учні колядували і читали його вірші «В очікуванні Різдва» – М. Смаль, «З Старим роком прощатися важко» – А. Романюк, «Вертеп» – Ю. Черній, «Три празники в гості» – Н. Синчина, «І ось Святвечір» – Р. Галик, О. Арендач, «Благодать Різдва» – М. Дідик, Є. Макарук, «Посівання» – Б. Рак, В, Столярчик. Уся поезія заряджала вірою, добром. На поезію «Месія народився» Л. Ксенюк написала музику і учні заколядували. Учасниками свята були і батьки, які двічі, а хто і тричі були на Майдані. Вони читали вірші, які кликали їх до Києва. Так Владислав Сич прочитав «Майдан – вища наука», Олександр Стадник  – «На Київ дороги усі».
Вчителі також були надзвичайно зворушені зустріччю зі своїм колегою.
Л. Мельник, В. Баштик, О. Снітко, Л. Ксенюк виконали пісню «Проводи», зміст якої надзвичайно хвилюючий, тому у слухачів появилися сльози. Далі учні розвеселяли присутніх, читали гумористичні твори поета «Два колеса» (О. Байрак), «Був би отруївся» (О. Савчук), а також вірші-заклики до президента, до міністрів. Презентували учні і свої кросворди по творчості поета.
Надія Климців (бабуся М. Сича) склала чудовий акровірш поетові. Поет щедро роздавав свою поезію з автографами та побажаннями. Тематика творчості поета багатогранна. Із особливою увагою слухали поета і тоді, коли він розповідав про свої дитячі роки, про своїх дітей, онуків.

Але найбільші сходи будуть від тих зернин творчості, що посіяв поет у душі першокласників, уже скоро. Ці паростки будуть паростками любові до Батьківщини. З особливою повагою, вдячністю було прочитано вірш «Вчитель» (О. Стадник та Р. Романів). Вручили поетові також два сенкани «Вчитель-наставник» та «Поет– творець». В. Полянчук із великим подивом та вдячністю оглянув виставку своєї творчості, де були не тільки вірші, але й статті із часопису «Голос з-над Бугу». Зрозумів поет, чому його твори так легко сприймалися слухачами, бо вони вже здавна знайомі з його творчістю.
Зустріч закінчилася, але учні ще довго підходили до поета, дарували свої саморобки, отримували автограф поета. Учасниками зустрічі були і випускники Надії Михайлівни, сьогоднішні гімназисти (5-Б класу), які мали багато зустрічей з поетами,
але з Володимиром Полянчуком вперше.

За «круглим столом» ще довго велася розмова про наш край, долю України. О.  Богун, Г. Кравчук читали поезію В. Полянчука, О. Сумбаєва співала пісню на його вірші. Кожна поезія – це частинка самого автора, коли б вона не була написана, вона жива, чудова, в ній любов до рідного краю. Надія Пинка наголосила, що всі щасливі, бо ще на одну сторінку збагатився проект «Поети рідного краю».
Щиро вдячні Володимирові Полянчуку за щире живе слово, повчання, поради, настанови, за чудову творчість. Бажаємо плідної праці на педагогічній та поетичній ниві.

Марія КІСІЛЬ,
член клубу «Творчий неспокій» ім.  Василя Сухомлинського, вчитель Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4 – ліцей».

Голос Сокальщини на GoogleNews