Виставки, які зараз тривають у Львівському палаці палаці
до 15.09 “День за днем”
Експозиція українських художників та студентів Української академії друкарства. Це роботи – роздуми про російське вторгнення в Україну, які відображені у графіці живописі та скульптурі. Загалом, близько 45-ти робіт. До створення експозиції було запрошено близько 30-ти українських професійних художників (ті, що перебувають у ріхних куточках України та в еміграції), зокрема Сергій Храпов, Олег Дергачов, Михайло Дрімайло, Олександр Микитенко та Єлизавета Єжкова. До виставки у Львові також долучились студенти. Зокрема, здобувачі кафедри Книжкової і станкової графіки Української академії друкарства. В експозицію ввійшли твори, створені в період з 24 лютого 2022 року до 31 січня 2023 року. Експозицію вже було представлено в різних галереях Німечини, зокрема в Берліні, Падрборні, Нюренбергу. Загалом, відбулось вже 6 міжнародних виставок на яких збирали донати для ЗСУ. Ця експозиція має на меті зробити видимим і відчутним становище українських митців, що живуть в Україні чи в еміграції під час війни. А ще дати їм простір і висловити їхні проблеми, потреби, труднощі та надії.
Посилання на допис у ФБ: https://www.facebook.com/share/p/ySkz1ruWAFYSPtys/
до 19.09 “Андрій Антонюк. Боже Поле”
До експозиції ввійшло близько 50-ти художніх творів з приватних збірок Петра Багрія та Михайла Кучірки, які налічують чимало робіт із творчого доробку Андрія Антонюка. На виставці переважають картини, створені автором в кінці 1980–1990-х роках. Попри те, що митець помер у 2013 році, його філософсько-поетичні погляди, творчість та глибокий зміст живе у кожній із його робіт. Ця виставка покликана показати світогляд художника, його сакральність у живописі та запросити кожного відвідувача у подорож глибинами власної душі. Чимало робіт художник створив надихнувшись рідними місцями, а саме історичною частиною невеликого провінційного містечка Первомайськ – Богопіль (Миколаївська область), де народився митець і яку щемливо називав Божим Полем. Саме в честь цього особливого місця дитинства і названа виставка.
Посилання на допис у ФБ: https://www.facebook.com/share/p/qThKc3gpzvvZTAmm/
до 15.09 “Глинянський килим – мистецькі школи”
Глинянський візерунковий текстиль і, зокрема, килимарство – визначне мистецько-культурне явище Європи кінця ХІХ – початку ХХІ ст., яке мистецтвознавці на початку ХХ ст. назвали «килимовим шаленством». Глинянський візерунковий текстиль – це широкий асортимент рукотворних художніх тканин. Особливо популярними були і залишаються рукотворні гладкоткані килими. Експозиція «Глинянський килим – мистецькі школи» сформована з експонатів «Історико-краєзнавчого музею» – відділу ткацтва і килимарства в місті Глиняни, колекції килимів Школи-майстерні ЗЕНА-ГЛИНЯНИ-ART-СТУДІЯ, з фондових збірок Львівської національної академії мистецтв, Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва, Львівського державного коледжу ужиткового мистецтва ім. Івана Труша, а також творчих робіт митців-учасників Міжнародного етномистецького проєкту «Екологічний ракурс».
Посилання на допис у ФБ: https://www.facebook.com/share/p/g5UvegbQUMhrwH7w/
📌 Адреса: м. Львів, вул. Коперника, 17.