У Львові, в межах проєкту #ДЕМЕЖА, проводять практичні навчання для управителів будинків, представників комунальних підприємств та ОСББ щодо збереження культурної спадщини.
На прикладі конкретного будинку реставратори діляться практичними рекомендаціями щодо ремонту стін, столярки та кованих елементів. Напередодні п’ята зустріч у такому форматі відбулася в будинку, що належить до цінної історичної забудови, на вул. Хотинській, 9.
«На зустрічі йшлося про важливість дотримання вимог щодо обслуговування фасадів будівель і споруд на території історичного ареалу. Також разом з реставраторами обговорили методичні рекомендації щодо ремонту стін, дерев’яних конструкцій та металевих елементів», – розповіли у ЛКП «Бюро спадщини».
Зауважимо, нещодавно такі навчання провели у Галицькому, Франківському, Личаківському та Залізничному районах . Аналогічні зустрічі проведуть також в Сихівському та Шевченківському районах Львова.
Нагадаємо, раніше цикл навчань щодо збереження культурної спадщини для управителів будинків, представників комунальних підприємств та ОСББ провели працівники управління охорони історичного середовища та ЛКП «Бюро спадщини». Тоді розповідали, зокрема, про порядок утримання фасадів будівель-пам’яток та будівель, що розташовані у в історичному ареалі Львова; про відповідальність за стан будівлі чи окремих архітектурних елементів, що несуть загрозу для безпеки людей. А також – про можливості для власників пам’яток у межах програм співфінансування реставрації історичних вікон, брам та балконів у будинках – пам’ятках культурної спадщини.
До слова, мешканцям наголошують: перед тим, як проводити роботи у пам’ятках архітектури та об’єктах цінної забудови, слід звернутися в управління охорони історичного середовища ЛМР (вул. Валова, 20). Працівники консультують щосереди та щочетверга з 9:00 до 16:00 (обідня перерва з 12:00 до 13:00), тел: +38 (032) 235-43-40, +38 (032) 297-55-69. А контакти реставраторів можна знайти в онлайн-каталозі «Оператори спадщини».
Додамо, проєкт #ДЕМЕЖА стартував у Львові в 2021 році та має на меті популяризувати цінність історичного міського простору.