Новини культури

В Сокальському музеї підготовлено виставку «Сокальщина у роки Першої світової війни 1914-1920 роки»

Історія – це пам’ять людської спільноти, її свідомості і совісті, засобу самоочищення, виховання прийдешніх поколінь. Нині маємо можливість висвітлювати правдиві історичні події України минувшини, зокрема, на початку ХХ століття.

Прем’єр-міністр УНР Володимир Винниченко про травневі події 1918 р. писав: «Читати українську історію треба з бромом, – до того це одна з нещасних, безглуздих, безпорадних історій, до того боляче, досадно, гірко, сумно перечитувати, як нещасна, зацькована, зашарпана нація тільки те й робила за весь час свого державного (чи вірніше: півдержавного) існування, що одгризалася на всі боки: од поляків, руських, татар, шведів. Уся історія – ряд, безупинний, безперервний ряд повстань, війн, пожарищ, голоду, набігів, військових переворотів, інтриг, сварок, підкопування».

Сьогодні найбільша біда України – це відсутність історичної пам’яті про своє минуле, з якого би випливав впевнений крок у майбутнє. Тому перед радою історикокраєзнавчого музею постало завдання зібрати історичні матеріали, пов’язані з подіями на початку минулого століття: зародженням січового стрілецтва, початок Першої світової війни, утворення ЗУНР і УНР, Української галицької армії. Для широкого загалу небайдужих до історії нашого краю людей у музеї підготовлено виставку «Сокальщина у роки Першої світової війни та в обороні Української держави 1914-1920 роки», яка відкриється 31 жовтня о 13 год.

Відвідувачі зможуть ознайомитись з військовими документами запеклих боїв вояків австрійської армії з російською на теренах Сокальщини, світлинами визначних діячів національновизвольної боротьби і державотворення в часи підневільної України Австро-Угорщиною, царською Росією.

Експозиція музею поповнилася оригінальними експонатами декоративномистецького призначення, археологічними знахідками, нумізматикою, документами політв’язнів про перебування на засланні на ведмежих просторах Росії.

Завдяки спонсорській допомозі української діаспори зі США, штат Флорида, Канади (Торонто), родини Кусих зі Сокаля, підприємців: Василя Годиша, Юрія Мандрика, Андрія Паньківа, Євгена Паньківа зроблено капітальний ремонт сходів. А підприємець, депутат міської ради Іван Драганчук подарував вітринне обладнання, стелажі, вартість яких становить майже 20 тис. грн. Ми щиро вдячні усім жертводавцям за фінансову та матеріальну допомогу.

Запрошуємо всіх небайдужих відвідати виставку, присвячену національновизвольній боротьбі, становленню української державності на початку світових політичних потрясінь на початку ХХ ст.

Відкриття виставки відбудеться 31 жовтня 2016 р. о 13 год. за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 117 (навпроти Сокальської ЗШ №2).

Василь ВОЛОШИН, директор громадського історикокраєзнавчого музею «Сокальщина».

Голос Сокальщини на GoogleNews