Політичні партії

Енергетичну безпеку державі може забезпечити програма розвитку шахтарського регіону Львівщини – Ігор Новосад

Кандидат в народні депутати України по одномандатному виборчому округу №124 звернувся до лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка із публічним зверненням про прийняття такої Програми в новому парламенті.

5 жовтня в Червоноградському Народному домі відбулась зустріч з лідером партії "Громадянська позиція" Анатолієм ГРИЦЕНКОМ та її членом  кандидатом в народні депутати по виборчому округу №124, нашим земляком Ігорем НОВОСАДОМ. Зал був переповнений: послухати кандидатів у депутати ВР прибули не тільки червоноградці, а й жителі навколишніх сіл, сокальчани.

Свій виступ А. Гриценко розпочав із вітання вчителям, які дали йому путівку в життя. Як він зазначив, на переконання партії, наше суспільство має позитивну перспективу лише тоді, коли шанує три професії: вчителя, лікаря і солдата. Та поки що за зарплатами вони внизу суспільної драбини. Тому про них потрібно дбати. Він також підкреслив, що уряд країни проявив повну бездіяльність. Кошти на армію лежали мертвим вантажем чотири (!) місяці і лише 2 липня прем'єр підписав документ, що визначає, як ці кошти треба використовувати. Солдати гинули, отримували поранення. Це  службова бездіяльність з тяжкими для країни наслідками, за які ТРЕБА віддавати під суд. Є в нас і військова техніка, але її потрібно ремонтувати, доукомплектовувати, але документ, який дозволив це робити і мав би бути виданий протягом однієї доби, уряд видав знову ж таки лише 2 липня. Негайно потрібно змінювати бездарне командування на чолі з міністром оборони, продажних та корумпованих політиків.

Як повідомив А. Гриценко, партія "Громадянська позиція" зареєструвала своїх кандидатів у депутати однією з перших, до списку входять 156 осіб (з них тільки 3 депутати попередніх скликань, зате 17 офіцерів), по 10 мажоритарних округах, лише один кандидат на Львівщині  наш земляк Ігор Новосад. Кожен з кандидатів оприлюднив свою декларацію, жоден  не має громадянства іншої країни. На з'їзді партії чітко заявили: "Громадянську позицію" на виборах не фінансує жоден з олігархів. Номер партії в виборчому бюлетені 27!

Далі лідер "Громадянської позиції" передав слово Ігорю Новосаду. Кандидат по 124 одномандатному виборчому округу коротко розповів про себе, підкресливши п'ять базових критеріїв, якими буде керуватися у своїй діяльності. Перше  Україна  унітарна держава; друге  державна мова  виключно українська, з повагою до всіх мов національних меншинств, які живуть в Україні; третє  територіальна цілісність України, повернення всіх анексованих територій до складу України; четверте  рух України до членства в ЄС і п'яте  рух України до колективної безпеки, тобто в НАТО. Він також підкреслив, що в країні потрібно негайно проводити реформи, адже нічого не змінилося відтоді, як маємо нового президента. Але ці реформи повинні проводити професійні люди: в медицині  медики, в освіті  освітяни, в гірничій галузі  шахтарі і т. д. Щоб на посади призначали не за квотами, а за професійною приналежністю. Безумовно, потрібна люстрація і подолання корупції, через люстрацію в тому числі. На переконання Ігоря Новосада, депутатмажоритарник, в першу чергу, має працювати на той регіон, який його вибрав.

Він також розповів про те, що вже зробив для свого краю: залучив кошти по Кіотському протоколу, а це  26,4 млн. грн.  на Червоноградську і Сокальську лікарні, навесні вдалося знайти інвестора, який уже зробив попередній енергоаудит в м. Червоноград і по Сокальщині (як він підкреслив, це  не PR-акція, а суто бізнес, вибори  окремо, окремо  проект), відтак планується ввести в дію програму по енергозбереженню в соціальній, сфері освіти і медицини, завдяки чому буде зекономлено від 40 до 70 відсотків коштів, які нині витрачаються на енергоносії. Якщо Сокальщина щорічно витрачає 93 млн. грн., то економія буде значною. З них половина піде на погашення інвестицій, половина  громаді. А це  ремонт доріг, додаткові пільги для населення тощо. Ще один проект  реконструкція "Червоноградводоканалу" та "Сокальводоканалу", для чого вже готують технічну документацію. Є спроба також залучити на Сокальщину кошти з програми "Водні басейни України" на протипаводкові заходи, бо постійно підтоплює Межиріччя, Добрячин, Острів та інші села. Крім того, в межах проекту УкраїнаБілорусьПольща вдалось отримати кошти на покращення інфраструктури міжнародного переходу в Угринові.

Ігор Новосад публічно звернувся до А. Гриценка: з приходом у Верховну раду, прийняти державну програму по розвитку ЛьвівськоВолинського вугільного басейну. В ній потрібно передбачити модернізацію діючих та будівництво нових копалень в нашому регіоні. Відомо, що "Громадянська позиція" йде на вибори з трьома слоганами, перший з яких  БЕЗПЕКА. А вугільний басейн  це і є енергетична безпека нашої держави; шахти нашого регіону забезпечували вугіллям три теплоелектростанції, які постачають електроенергію усій Західній Україні. За державної підтримки ми не будемо купувати вугілля у Венесуелі, Африці чи Австралії, а добуватимемо своє. А це  нові робочі місця, це наповнення бюджету, це дороги і т. д.
Відтак, Ігор Новосад відповів на низку питань присутніх.

– Шановний п. Ігоре, люди кажуть мер Червонограда І. Чудійович, головний лікар лікарні "погріли" руки на коштах, які надходили на утеплення вікон. А Ви причетні до цього?

– Офіційно заявляю: ні я, ні мер міста, ні головний лікар стосунку до коштів не мають як в Червонограді, так і в Сокальському районі. Крали у Києві, в ДП "Держекоінвест".

– Де Ви були за часів Революції гідності?

– З 2 грудня 2013 по 24 лютого я був на Майдані з десятою сокальською сотнею, яка стояла на останньому рубежі профспілок, штабу Майдану, доти, доки не вигнали Януковича.

– Чи є у Вашій програмі пропозиції щодо розвитку шахт нашого регіону? Чи підтримуєте Ви закриття шахт?

– Я не те, що проти закриття шахт, я стою на тому, щоб ініціювати державну програму розвитку вугільного басейну. В зв'язку з ситуацією на сході ми отримали зараз унікальну можливість розвивати вугільну галузь тут  на заході України, а це будівництво шахт і все, що з цим зв'язано. Тоді все оживе.

Якщо така програма буде прийнята, ми зможемо взяти в держави кошти на ремонт і будівництво доріг, адже зараз маємо просто жахіття. З вашою підтримкою я потраплю до Верховної Ради, отже, обіцяю активно лобіювати згадану програму.

– Пане Ігоре, чим Ви займались у комсомолі?

– В ті часи займався молоддю. В мої обов'язки входила боротьба з молодіжною злочинністю та наркоманією, розвиток спорту. Тоді вперше в Україні я вивіз команду зі спідвею і їхніх фанів за кордон, на чемпіонат світу. Це стимулювало розвиток цього виду спорту в Червонограді.

– Чи далі ремонтуватиметься дорога Р15, бо вже є дані, що її знову перекриватимуть?

– Якби наші представники, яких ми обирали, хоча б раз на два тижні приїжджали і займались цим питанням, починаючи з Верховної Ради і закінчуючи дорожнім управлінням, то цього жахіття не було б. А цим просто ніхто не займався, тож маємо таку дорогу. Якщо мене оберуть до Верховної Ради, намагатимусь, щоб її зробили хоча б у такому вигляді, як зараз роблять. Звичайно, це латання дір, лише на дватри роки, але дай Бог, щоб це в нас робилося. Перший мій візит в якості народного депутата буде в "Укравтодор", щоб ініціювати виділення коштів. Ще одне  тендер, як він відбувся, тут великий знак питання: чому, скажімо, виграла та фірма, яка виграла. Далі буде постійний контроль та ініціація, щоб не зменшувались кошти.

Відремонтувати інші дороги разовою кампанією не вийде, треба створити систему, за якої держава відповідала б за стан доріг. Бачу тут три складові. Для того, щоб привести дороги до належного стану, потрібно зробити як мінімум три реформи  податкову, банківськофінансову і територіально-адміністративну. Тоді більшість коштів залишатиметься на місцях і будуть спрямовані •на дороги, які перебувають на балансі районів, областей. Бо в центрі ці кошти успішно розкрадали.

Задля комунікації і отримання інформації стосовно проблем краю Ігор Новосад оголосив номер свого мобільного телефону 050 462 88 77. Усі питання в межах компетенції будуть розглянуті, адресатам дадуть вичерпну відповідь.

На численні запитання присутніх також відповів Анатолій Гриценко.

Валентина БЛУДОВА. 

Голос Сокальщини на GoogleNews