Політичні партії

Не наражайте людей на небезпеку

У листопаді ц. р. на території Сокальського району працювали громадські приймальні районного осередку політичної партії "Фронт змін". Під час особистих прийомів жителі Великомостівської зони, зокрема сіл Куличків, Двірці, Бутини, Хлівчани, Домашів звернулися з проханням впорядкувати масові поховання людей, що померли під час епідемії холери в роки Першої світової війни. Як правило, ці могили знаходяться відокремлено від легально діючих кладовищ, подалі від населених пунктів, на підвищеннях або на піщаних грунтах.

На жаль, офіційної інформації про розташування таких могил на Сокальщині, а тим більше про їх теперішній стан, немає ні в обласній санітарноепідеміологічній станції, ні в Управлінні держкомзему, ні в Державному архіві Львівської області, ні в Управлінні охорони культурної спадщини… Проте жителі населених пунктів знають про ці місця масових поховань померлих від холери та частково упорядковують їх.

Ще більше занепокоєння викликає те, що в цих місцях нині проводять несанкціоновані та незаконні розробки будівельного піску. І нині це явище набуло загрозливих масштабів через значний попит на будівельний пісок на Сокальщині. А це є порушенням норм Земельного кодексу України, кодексу України "Про надра" та законодавства України, що регламентує підприємницьку діяльність. Видобуток будівельного піску, в тому числі й на територіях, що безпосередньо прилягають до кладовищ померлих від епідемії холери, здійснюють промисловим способом із застосуванням важкої будівельної техніки (потужні екскаватори, самоскиди…). Це не тільки веде до руйнування шляхів загального користування, мостів та переїздів, бо вони не розраховані на проїзд важкої техніки, що перевозить пісок, але й може спричинити пошкодження поховань і призвести до зараження холерним вібріоном грунтових вод та безпосередньо людей, які навантажують його на машини та використовують в будівельних чи інших цілях. А це вже, не приведи Господи, може спричинити до виникнення епідемії. Проте більше засмучує та вражає те, що ці діяння здійснюються з мовчазної згоди місцевої влади, дільничних інспекторів, працівників лісового господарства, які потурають цим діям свідомо чи несвідомо, наражаючи на небезпеку жителів навколишніх сіл та споживачів піску.

– Враховуючи вищенаведене, я, як депутат обласної ради, підготувала запит на ім"я голови ОДА, який підтримав увесь депутатський корпус. Сподіваюся, що він не залишить байдужим керівництво області і невдовзі робота інспекції з охорони навколишнього середовища, земельної інспекції, правоохоронних, виконавчих та органів місцевого самоврядування буде скерована на те, аби виявити в населених пунктах Сокальщини та призупинити незаконні розробки будівельного піску. Потрібно також провести інвентаризацію всіх поховань, що розташовані в межах і за межами сіл,  та визначити ступінь загрози навколишньому середовищу.

Це свавілля треба зупинити, а винних в порушенні законодавства притягнути до відповідальності.

Ганна КОСТЮК,
депутат  обласної ради.

 (З виступу на пленарному засіданні сесії обласної ради 6 грудня 2011 року).

Голос Сокальщини на GoogleNews