Політичні партії

Роман Швед працюватиме на благо України

26 вересня відбулася нарада завідувачів відділень лікарні, яку провів головний лікар КЗСРР ЛО "Сокальська ЦРЛ" Роман Швед. Він повідомив, що запросив на нараду лікаря Євгена Марфюка, який уже декілька місяців в зоні АТО, та надав йому слово. Пан Євген розповів про те, як лікарі у воєннопольових умовах, ризикуючи життям, рятують бійців. Хоч він має чималу лікарську практику, за яку бачив чимало травм та крові, був у перші дні вражений побаченим. Поранені поступали по 1520 чоловік. Їх перевозять з передової на БТРах. Нема лабораторії, щоб зробити аналізи. Лікар мусить на свій ризик та страх приймати миттєве рішення і оперативно надавати кваліфіковану допомогу. Опісля поранених відправляють далі. Йде конвеєр… Бойові дії можуть тривати декілька годин чи днів, а потім є декілька днів затишшя. Проблема у тому, що середній медичний персонал  це люди, які вчора були слюсарями, шахтарями, електриками. У них нема фахової підготовки. Але з кожним днем вони набираються досвіду й оперативно виконують покладене на них завдання. Медичні працівники працюють у складних умовах. Їм доводиться оперувати у бліндажі, коли все труситься, падають інструменти, навколо порох… До того в операційній мало місця. Бракує медикаментів. Існує формуляр з післявоєнних років, в якому зазначений перелік медпрепаратів. Зрозуміло, що вони уже застарілі, адже з'явилися ліки нового покоління. Однак їх ніхто не видасть, бо це не дозволено інструкцією. Стерилізувати інструментів немає. За декілька днів Євген Марфюк навчився розкладати та збирати медикаменти та інструменти за 45 хвилин, хоч на це йде 3 години. Просто цього вимагають воєннопольові умови, бо ніхто на тебе чекати не буде. Його лікарська мобільна бригада надавала медичну допомогу бійцям 128й, 80ї, 24ї, 30ї бригад, батальйону "Айдар", 11 батальйону і 8му полку Спецназу.

Медики Сокальщини неодноразово передавали допомогу: медикаменти в Старобільську лікарню та медбригаді, де перебував Євген. І зараз збирають кошти на придбання спеціального медавтомобіля. Нині перебуває на передовій лікар Богдан Орєхов, готується їхати в зону АТО й заступник головного лікаря Сергій Касян.

Опісля головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед зупинився на підготовці закладів охорони здоров'я в районі до осінньозимового періоду.

Завідувач Сокальської поліклініки Надія Сикиндюк та головні лікарі Великомостівської та Белзької лікарень  Ігор Дем'янчук та Ігор Кошовський  доповіли, що медичні заклади готові до опалювального сезону. Завідувач поліклініки Н. Сикиндюк також доповіла про реалізацію пілотного проекту по гіпертонії. Станом на 26 вересня виписано 2200 лікарських препаратів.

Заступник головного лікаря по медичній частині Марія Кріль поінформувала про отримання безкоштовної медичної допомоги від Дрогобицької станції медичної допомоги на понад 20 тисяч гривень. Це дозволить зекономити кошти Сокальської ЦРЛ, які можна буде використати на інші потреби.

Під час наради медики торкнулися багатьох інших питань, які впливають на роботу закладів охорони здоров'я, наголошували на наданні якісних медичних послуг та доброзичливому ставленні до хворих, створенні комфортних •умов для роботи медичних працівників та їх пацієнтів. Заступник головного лікаря з медичної частини М. Кріль ознайомила присутніх з листом від Департаменту охорони здоров'я ЛОДА та Міністерства охорони здоров'я України щодо розгляду звернення громадського проекту "Поборемо корупцію разом". Жителі Львова обурені роботою медичних працівників міських пологових будинків і скаржаться, що лікування у них обходиться дуже дорого, а лікарі вимагають від породіль винагороди за надані їм послуги. М. Кріль висловила сподівання, що подібних випадків у Сокальській ЦРЛ нема. І просила усіх присутніх медиків пам'ятати про те, що вони давали клятву Гіпократа і мають бути їй вірні.

З болем присутні говорили й про пасквіль на медиків Сокальщини, який був розміщений на одному з сайтів про те, що громада Сокаля поскаржилася першому заступнику голови Львівської обласної державної адміністрації, керівнику обласної організації ВО "Свобода" Йосифу Ситнику на корупцію та хабарництво у лікарнях. М. Кріль повідомила, що цю заяву обговорили на п'ятихвилинці. Опитували хворих, які перебували у різних медичних закладах району, і жоден з них не мав претензій чи підстав для того, щоб звинуватити лікарів у вимаганні хабара.

Заступник головного лікаря по медичній частині Марія Кріль повідомила, що головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед зареєстрований кандидатом у народні депутати України по 124 округу, як самовисуванець.

Роман Швед розповів колегам, чому прийняв таке рішення: "Велика кількість людей йде у депутати й не з нашого регіону, які, ставши депутатами, не дбають про його розвиток. Медиків у Верховній Раді дуже мало. Таке враження, що медицина стоїть десь збоку і нема конкретного державницького підходу до неї. Вона залишилася на такому рівні як була ще в радянські часи, тому потребує реформування. Нині легко звинувачувати медиків у хабарництві чи в корупції, як і будького іншого, бо живемо у державі, де немає стабільності та впевненості у завтрашньому дні.

Чому я не йду від партії, коли всі хочуть йти від якоїсь політичної сили? Ви знаєте, хто платить тим партіям, які перед виборами з'являються як гриби.

Коли доводиться відповідати, то партії кудись зникають. І ніхто не відповідає. Коли ж йде мажоритарник від свого регіону, він відповідає перед виборцями. До того ж він має право вибору в Верховній Раді. Вважаю, що політичні сили мають формуватися на високих моральних та демократичних принципах. Адже звідси і починається корупція. Нині потрібно підтримувати Президента та його реформи. Сьогодні українська нація має великий вибір перед собою. І ми, як ніколи, маємо бути одним цілим, думати, дбати і працювати на благо України”.

Опісля головні лікарі Белзької та Великомостівської районних лікарень Ігор Кошовський та Ігор Дем'янчук повідомили, що відбулися збори у трудових колективах, які підтримують кандидатуру Романа Шведа в кандидати у народні депутати України.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews