Про антиукраїнські, антинародні дії сьогоднішньої української влади сказано вже дуже багато. Але не про владу і її дії зараз треба говорити, а про те як найшвидше її від керівництва усунути, адже сьогодні її в народі називають «бандою». А з бандою, як відомо, треба боротися консолідовано і організовано, не окремо кожен сам по собі, а єдиним згуртованим «кулаком».
Думаю, що всім свідомим українцям зрозуміло, що найкращим шансом перемоги є обрання до Верховної Ради України більше 226 українських народних депутатів на виборах у жовтні 2012 року. Хочу наголосити, що власне українських депутатів, а не космополітів чи депутатів, які більше відстоюють інтереси чужих держав, ніж інтереси України і її народу, чи, так званих, депутатів «тушок».
Власне тому українці з великою надією і сподіванням пильно стежать за переговорним, об’єднавчим процесом, що відбувається в таборі правоцентристських, патріотичних, опозиційних сил. З великим схвальним піднесенням зустріла свідома Україна спільні дії опозиції в Києві 22 січня цього року, що завершились підписанням Угоди «Про спільні дії об"єднаної опозиції України».
Але не довго діяли спільно, бо вже 1 лютого з’явилась угода про спільні дії між партіями «Батьківщина», «Фронт змін» і ВО «Свобода», а далі почалися підписання угод між дрібнішими партіями.
Виникає запитання: чи підписання цих угод є підсиленням домовленостей, що були досягнуті 22 січня, чи підписуються, аби в подальшому їх розбивати? Хочеться вірити, що все це робиться для добра України і її народу.
Адже лідерам опозиції треба зрозуміти, що згуртованість українського люду єдиного ідеологічного спрямування – основне їх завдання. Розв"язавши його, розробивши план спільних дій, можна розпочинати боротьбу проти антиукраїнської влади. Без розв’язання цього завдання успіх неможливий.
Єдність опозиції – стартова умова єдності суспільства, стартова умова опору – і має бути для політичних лідерів понад усе. А щоб була опозиція єдиною, лідерам партій і партійок потрібно відмовитися від особистих і вузькопартійних інтересів і підпорядкувати їх державним.
Опозиціонери мають усвідомити, що не можна комплектувати передвиборчі списки бізнесменами, оскільки такі «покупці» місць у разі переформатування коаліції змінять «політичну орієнтацію» і перекинуться в стан перемагаючої сили, щоб зберегти і примножити свій бізнес, бо у бізнесменів лише одна ідеологія – активи і їх примноження. І життя ці факти підтверджувало не раз.
Звертаюсь до голів районних національнодемократичних партій Сокальщини приєднатися і підписати Звернення, яке було опубліковане в часописі «Голос знад Бугу» 5 квітня 2011 р., ще задовго до створення Комітету опору диктатурі , а також вимагати від свого вищого партійного керівництва спільних і узгоджених дій в рамках об"єднаної опозиції.
Хочу нагадати, що у 30х роках минулого століття наш земляк Дмитро Штикало дав клич – «Добро нації, а не партії, – найвищий закон». І це гасло підхопили українські патріоти, в тому числі й молодь. Цей клич актуальний й дотепер.
Звертаюсь і до Вас, шановні краяни: пам’ятайте, що саме на Вас лежить відповідальність за правильний вибір представників влади. Кожна людина має пам"ятати, що вона заслуговує на той рабський стан, в якому опинилася, якщо відмовляється від боротьби, щоб з цього стану вийти.
Ніколи не треба шукати винного у своїх бідах, окрім як у самому собі, у своїй безпорадності, недалекоглядності чи хибній політичній позиції. Ми заслуговуємо такої влади, яку обираємо, і тому ні на кого не варто ображатися, окрім як на себе, за свій вибір чи відмову від вибору.
Не треба шкодувати за минулим, бо його не можна повернути й переробити на ліпше, треба вміти робити уроки з минулих помилок і прорахунків. Пам"ятайте: обманути можна лише того, хто погоджується бути обманутим і дозволяє кривдникам зробити себе обманутим.
Пам’ятаймо слова духовного гімну України: «В єдності – сила народу. Боже, нам єдність подай!».
Олег СОЛОДЯК, голова Сокальської РО політичної партії «За Україну».