Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин оглянув територію реалізації транскордонного проекту «Єднає нас Буг» у межах Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020.
8 листопада, у середу, терени Сокальщини відвідав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Він зустрівся із керівництвом району, в рамках реалізації транскордонного проекту “Єднає нас Буг”, який передбачає утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів, які поєднають Україну, Польщу і Білорусь.
Як зазначив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, роботи по проекту, нехай паперові, але вже розпочалися. “На разі тривають роботи з впорядкування документації, відводиться земля для облаштування об’єктів інфраструктури: доїзди до річки Буг, велодоріжки, місця відпочинку тощо. У 2019 році проект планується завершити” – додав голова районної ради.
За словами Олександра Ганущина, сьогодні відбулася робоча нарада з питань реалізації проекту «Єднає нас Буг», котрий Сокальська районна рада спільно з партнерами з Білорусі та Польщі буде реалізовувати упродовж 2018 -2019 років за кошти Євросоюзу.
«Ми сприймаємо Буг як водний об’єкт, що поєднує Львівщину з Європою. Реалізація цього та ще 9 інших проектів, котрі реалізуватимуться на Львівщині, це наша можливість довести Євросоюзу, що ми можемо працювати за їхніми процедурами і правилами. Оскільки все одно у нас перспектива така, що Україна буде у складі ЄС», – зауважив очільник обласного парламенту.
В свою чергу, голова Сокальської районної ради, Микола Пасько додав, що “Єднає нас Буг” – один із 10 проектів-переможців конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, що реалізовуватимуться за кошти Європейського Союзу на території Львівської області у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі.
Після того, як керівництво області та району оглянули територію реалізації транскордонного проекту “Єднає нас Буг”, очільники відповіли на запитання місцевих журналістів.
Нагадаємо. Розмір гранту ЄС для даного проекту становить – 1 285 060,25 євро. Варто зауважити, що кожен проект вимагає додаткових 10% співфінансування з джерел територій, на яких він реалізовується.