Музей на території шахти: на Львівщині розглядають можливості індустріального туризму
29 липня, представники управління туризму та курортів облдержадміністрації відвідали Червоноград та Сокальщину. Мета – оглянути туристичні локації та напрацювати нові туристичні маршрути
Про це повідомили у ЛОДА.
«Для Львівщини розвиток туризму є одним із пріоритетних завдань. Наша область пропонує медичний та оздоровчий туризм, а також екологічний, активний, пізнавальний, релігійний, гастрономічний. Ми подумали, а чому б не запропонувати мандрівникам індустріальний туризм? Багато ж туристів шукають справжніх експериментів, нових емоцій, цікавляться процесами виробництва», – зазначив Тарас Лозинський, заступник начальника управління туризму та курортів облдержадміністрації.
Разом з колегами він спустився учора у гірничі виробки ВП «Шахта «Лісова» ДП «Львіввугілля», що в селі Сілець. Глибина копальні – 530 м.
«Ми мали змогу оглянути виробки, обладнання, поспілкуватися з шахтарями. Переконалися, що створення екскурсійних турів у шахту – цілком реально, на території можна було б навіть створити музей з експозиціями, сувенірну продукцію і бренд, – додав Тарас Лозинський. – Важливим є розуміння механізму погодження дозволів на проведення екскурсійної діяльності в шахтах. Адже у цій ідеї основне – безпека туристів».
Група відвідала також Червоноград, аби визначити об’єкти, які варто популяризувати і пропонувати туристам для огляду. Зазначимо, у місті нещодавно провели роботи з ознакування, відтак можна легко дістатись до основних туристичних локацій.
«У шахтарському Червонограді є чудові сакральні об’єкти – церква Святого Володимира та монастир Святого Юра, – зазначає Тарас Лозинський. – Вражає також Палац Потоцьких – видатна пам’ятка архітектури середини ХVІІІ століття. Сьогодні тут розміщена філія Львівського музею історії релігії. Із завідувачкою філії Галиною Гриник обговорили перспективи розвитку палацу та відновлення лівого крила, що постраждала від пожежі».
Висловлюємо подяку за організацію огляду: Червоноградській міській раді, ДП «Львіввугілля» та ВП «Шахта «Лісова», Червоноградській філії Львівського музею історії релігії.