"ВЕМО" ГАРАНТУЄ ЯКІСТЬ
Багато хто на Сокальщині, як і далеко за її межами, знає меблеву фабрику "Рата" у маленькому містечку Великі Мости, що на березі річки "Рата", яка ще при Радянському Союзі виготовляла якісні кухонні гарнітури.
Сьогодні виробничі площі "Рати" орендує підприємство "ВЕМО", яке спеціалізується на виготовленні м’яких меблів. Це сучасне меблеве підприємство, яке намагається задовільнити смак і фантазію будьякої людини. Воно гідно конкурує на ринку з іншими меблевими фабриками України.
Як це вдається підприємству, коли навколо виробництво падає? запитала у директора підприємства "ВЕМО" Євгенія Михайловича Романчука.
На що він відповів:
Хто хоче працювати шукає можливості, хто не хоче шукає причини.
ІМІДЖ ПІДПРИЄМСТВА СИНОНІМ ЯКОСТІ
Нині можна перелічити на пальцях однієї руки вітчизняні меблеві підприємства, які роблять добротні м’які меблі. Адже надійність та якість приваблюють споживачів.
Логотип фабрики "РатаВЕМО" уже добре знайомий покупцям, каже директор Євгеній Романчук. Наші дивани впізнають за дизайном та якістю роботи. Нині конкуренти починають запозичувати у нас підлокітники з елементами дерева. І конкурувати з нами. Це є зрозумілим.
Гірше, коли меблі роблять у підвалах, а потім видають свою продукцію за вироби нашої фабрики. І ми з цим боремося. Цьогоріч нам довелося захищати свої інтереси. Адже не секрет, що тепер активно процвітає кустарне виробництво, коли меблі складають у гаражах чи підсобних приміщеннях. Хоча, не заперечую, серед так званих "кустарників" є і хороші спеціалісти. Але не подобається те, що чимало сучасних меблевих гарнітурів, м’яко кажучи, сумнівного походження, які намагаються продати під маркою нашого підприємства. Хоча, зрозуміло, такі меблі є дещо дешевшими за ті, що зроблені із натуральної сировини. Це неприємно, бо ці меблі неякісні, і згодом покупець має претензії до нас. А це відбивається на іміджі нашої фірми ми ж працюємо по всій Україні. Звичайно, ринок диктує свої вимоги, і зрозуміло, що нечесні на руку деякі бізнесмени хочуть купити дешевшу продукцію, а продати її дорожче…
Ось чому підприємство "ВЕМО" свої нові вироби патентує та виробляє на них сертифікати якості. За роки діяльності отримали патенти на 9 нових промислових зразків. Нові гарні моделі, як правило, користуються попитом до шести років. Опісля ця модель для підприємства перестає бути актуальною, бо її уже роблять майже у кожному підвалі.
Євгеній Романчук каже, що прикро, що чимало покупців не розуміють, що є фабричні меблі і кустарні. В погоні за дешевизною, вони просто викидають гроші. І пояснив, що треба брати до уваги саме виготовлення меблів, бо на вигляд вони практично одинакові. Просто люди не знають, що поролон буває різних марок, і на сидіння треба покласти один, на спинку та на підлокітники інший. Від цього залежить його м’якість, пружність та еластичність. Людина, яка не знає цього, робить неякісні меблі, які за рік прогинаються. Відтак покупець розчаровується, що придбав їх.
Все частіше покупці шукають меблі, які не є шкідливими для здоров’я. Чомусь пригадалося, як у новинах на одному із каналів телебачення розповідали, як в Сваляві родина ледь не потруїлася випарами клею, котрий використовувався при виготовленні дивана… Неякісні ДСП виділяють випари фенолу, які є дуже шкідливими для здоров’я людини. На цьому ж підприємстві у виробництві, як запевнив п. Євгеній, використовують лише високоякісні, екологічно чисті матеріали, з яких, згідно з проектноконструкторською документацією, виготовляють продукцію, яка отримала висновок санітарноепідеміологічної експертизи щодо їх придатности для застосування у побуті. Для цього модель меблів спеціально везуть у Київ, де виріб проходить випробовування. Одразу роблять аналіз матеріалів, з яких він виготовлений. Експертиза коштує чималих грошей, через що й дрібні виробники меблів цього не роблять. Та й їх фактично ніхто не контролює, тому чимало меблів виготовлені зі шкідливої сировини.
Сьогодні мати сертифікат на вироби це дуже важливо, він дає право нашим покупцям довіряти нам, каже директор Є. Романчук. Щоб виробляти сучасну продукцію, необхідно застосовувати новітні підходи, стежити за новинками устаткування. У нас на виробництві задіяне різне обладнання: від старих верстатів до новітнього устаткування, яке дозволяє швидко виконати велике замовлення для мережі крамниць.
Декілька років тому підприємство "ВЕМО" вийшло зі своєю продукцією на європейський ринок. І це відкрило для нього нові можливості.
Виробниками м"яких меблів із Західної України зацікавились торгові мережі Франції та Росії. А у 2010 році фінляндська фірма, яка займається продажем меблів, уклала з ними договір про співпрацю. І ось нещодавно підприємство "ВЕМО" відправило першу партію меблів.
Замовники залишилися нею задоволені й хочуть продовжити співпрацю.
Конкурувати на ринку меблів важко, однак великомостівчанам це успішно вдається завдяки впровадженню новинок. Нині їх вироби впізнають, а біля павільйонів фабрики на Міжнародних виставках меблів у Москві, Києві, Самарі та Харкові збираються відвідувачі, які цікавляться новинками, бо хочуть мати вдома зручні, комфортні меблі. Підприємство "ВЕМО" є лауреатом кількох з них.
ВИРОБНИЦТВО МЕБЛІВ ЗБЛИЗЬКА
Досі якось не доводилося бачити як виготовляють меблі. Тож охоче погодилася подивитися як виглядає сучасне меблеве виробництво. І ось я вже у супроводі технолога Івана Мудрика крокую територією підприємства. Спершу потрапила у цех нових розробок, який по праву можна назвати її творчою майстернею. Адже саме тут створюють новинки. Одразу кинулися в очі красиві меблі, над якими "чарували" працівники Віталій Панас, який до речі, працював шість років майстром цеху в українськонімецькій фірмі у Стрию, та Михайло Гнатів майстер "золоті руки", який досконало працює на всіх деревообробних верстатах. Начальник цеху Василь Лифиренко пояснив, що нині підприємство робить замовлення для Фінляндії за їхніми зразками.
"ВЕМО" виробляє меблі, які є затребувані як на європейському ринку, так і вітчизняному. Якість є значно кращою, ніж за кордоном, де меблі розраховані на дватри роки. Це підтверджують їхні експерти, каже В. Лифиренко. Нині всі борються за екологічно чисті меблі. Європа диктує моду і хоче чогось нового та натурального. Відтак у них відходять у минуле м’які меблі, наповнені поролоном з італійськими пружинами.
Саме для них українські дизайнери на українському підприємстві розробили дивани, набиті гусячим пухом. Звийчайно, що кожен виріб намагаються адаптувати до українського ринку, який за останні роки теж змінився. Тільки ці дивани уже розкладні, і легко трансформуються у ліжко. В українського покупця на першому місці багатофункціональність, комфортність і помірна ціна. От хоча б взяти меблевий гарнітур "Наталочка", який, не дивлячись на кризові явища, і досі має постійний попит. До речі, в останні роки меблі підприємства "Вемо" стали привертати увагу й українськими назвами. Наприклад, одна з розробок комплект меблів для сидіння та лежання "Легінь", який також користується попитом.
У минулому році впровадили на внутрішній ринок п’ять нових моделей, не враховуючи фінських розробок. Нині тут працюють над створенням нових моделей меблів для сидіння й лежання та обідньої групи. З готовою продукцією можна ознайомитися у виставковому залі фабрики та в фірмових магазинах у Львові, Тернополі, Червонограді, Луцьку, Дніпропетровську, Києві, Харкові та інших.
Колектив на підприємстві дружний та працьовитий. Адміністрація завжди прислухається до слушних зауважень і пропозицій працівників.
ФАБРИКА ЦЕ ЗЛАГОДЖЕНИЙ МЕХАНІЗМ
За дев’ять місяців 2010 року підприємство "ВЕМО" сплатило до державного бюджету 1 мільйон 413 тисяч гривень ПДВ, а до місцевого 738 тисяч гривень. Рівень рентабельності підприємства складає 8 відсотків. Фонд зарплати за 9 місяців 2888 тисяч гривень.
Як бачимо, і місту Великі Мости, і його мешканцям та жителям навколишніх сіл добре, що підприємство "ВЕМО" функціонує. Приватні власники дбають не тільки про розширення свого бізнесу, але й про тих, хто тут працює та живе у місті над річкою Рата. Приємно те, що вони не стоять осторонь проблем великомостівської громади, а вносять свою вагому лепту у розвиток соціальної інфраструктури.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.