Про великі підприємства

На Львівщині громада проти затоплення шахти

Про наміри закриття шахти «Візейська», шляхом затоплення, останнім часом не писав хіба що лінивий. А спричинило до цього звернення Сілецької сільської ради щодо загрози її території екологічної біди.

З роз’ясненням стосовно цієї проблеми в місцевій пресі виступив перший заступник генерального директора – технічний директор ДП «Львіввугілля» Олег Акімов, зустрічалися з депутатами сільської ради головний маркшейдер Андрій Голдаєв і головний геолог Володимир Лазар.

А 3 квітня відбулась чергова зустріч, але вже у розширеному форматі. ДП «Львіввугілля», в якій взяли участь в. о. генерального директора держпідприємства Андрій Дяченко, його перший заступник технічний директор Олег Акімов, директор з капітального будівництва, інвестиційної діяльності, реструктуризації Ігор Купровський, директор з кадрів і соціальних питань Іван Войценко, головний маркшейдер Андрій Голдаєв, головний геолог Володимир Лазар, директор шахти «Візейська» Анатолій Титюк, голова профкому цієї копальні Михайло Казибрід, голова Регіонального об’єднання НПГУ м. Червонограда Михайло Шабля, представник інституту «УкрНДІпроект», головний інженер проекту Георгій Варавка. Від місцевої громади були заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб, помічник народного депутата України Степана Курпіля – Олег Кожушко, міський голова Соснівки Євгенія Дуброва, Сілецький голова Ярослав Годісь, депутати сільської ради, активісти.

Таке широке представництво цього заходу зрозуміле: адже мова йшла про подальшу долю шахти «Візейська», людей, які там іще працюють, а найбільше усіх турбувала ймовірна екологічна катастрофа, а точніше, підтоплення території навколишніх сіл, спричинена експлуатацією копальні, а також ліквідаційними роботами. Цікавило учасників зібрання і те, що буде з шахтним фондом, спорудами, і що варто зробити для того, аби не повторити сумну історію шахт №1 «Червоноградська», №5 «Великомостівська», «Бендюзька», закриття яких відбувалося, м’яко кажучи, нецивілізовано.

– Попередити всі негативні наслідки, – наголосив в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко, – наш спільний обов’язок, а у своїх діях ми повинні бути союзниками, а не ворогами.

Щодо дій, то за словами Андрія Павловича, уже з травня ДП «Укрдержреструктуризація» готове прийняти під своє крило шахту «Візейська», уже в статусі державного підприємства. Для цього, в повному обсязі закладенo державні кошти на проектні, ліквідаційні роботи, заходи на запобігання небезпечного впливу на стан довкілля та здоров’я людей, а також на подолання соціальноекономічних факторів експлуатації і ліквідації копальні.

Своєю чергою головний інженер проекту, київський науковець Георгій Варавка зазначив, що проект закриття шахти складатиметься із соціальноекономічного обґрунтування, технічного рішення, пропозицій щодо можливого використання будівель та споруд, буде зафіксовано і подано фактичний стан навколишнього середовища.

– А всі вихідні дані,– наголосив Георгій Михайлович, – ми погоджуватимемо з органами місцевого самоврядування.

Соціальний напрям проекту у своєму виступі підтримав і заступник голови Сокальської райради Володимир Чуб. Bодночас він зазначив, що екологічна ситуація в районі вкрай складна і потребує уваги та вирішення з боку держави. А те, що в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» з розумінням поставився до екологічних проблем Сілецької громади, не може не радувати. Тож районна рада побачила у ньому свого союзника.

Після надання шахті «Візейська» статусу державного підприємства, всі її видатки будуть фінансуватися державою в повному обсязі за статтею «Реструктуризація». Натомість ДП «Львіввугілля» вивільниться від цих витрат, а це не багато не мало: близько двох мільйонів гривень щомісяця. Не стануть в чергу безробітних, як заявляє дехто, і ті, хто іще продовжує працювати на шахті «Візейська». Їх, за словами директора з кадрів і соцпитань держпідприємства Івана Войценка, буде влаштовано на інші копальні Львівщини.

…Зустріч-дискусія адміністрації ДП «Львіввугілля» з громадою Сільця, місцевими депутатами проходила жваво, хоча й дещо емоційно, але завжди переходила в конструктивне русло.

Жодне з питань не залишилося поза увагою в. о. генерального директора, керівників дирекцій, служб держпідприємства, представника інституту «УкрНДІпроект».

– Я все зроблю, – запевнив громаду Андрій Дяченко, – щоб ви якнайменше відчули на собі негативний вплив у зв’язку з ліквідацією шахти «Візейська» та були соціально захищені.

Отже адміністрація ДП «Львіввугілля» не тільки прислухалась до думки громади Сільця, а й подала їй руку для співпраці.

Володимир ЗІНЧЕНКО.

Голос Сокальщини на GoogleNews