23 березня відбувся черговий розгляд виробничо-господарської діяльності вуглевидобувних підприємств ДП «Львіввугілля» під головуванням першого керівника держпідприємства Олега Акімова.
Разом з керівниками і фахівцями шахт детально проаналізовано очікувані показники виконання господарської діяльності шахтами ДП «Львіввугілля» у березні 2021 року та очікуванні показники на квітень 2021 року, а також перспективу розвитку гірничих робіт копалень на найближчі п´ятнадцять років.
Участь у розгляді взяла й робоча група ПАТ «Центренерго», яку очолив керівник департаменту вугледобувної промисловості Олексій Козлов.
– Наш департамент створено для виконання завдань, поставлених перед ПАТ «Центренерго» Фондом держмайна – побудови вертикально інтегрованої компанії й налагодження ефективного ланцюга постачань вугілля від державних шахт. Мета візиту – ознайомитися на місці з вуглевидобувним комплексом Львівщини.
Проблематика державних вугільних шахт – давно відома і наболіла. Це питання треба вирішувати у державних інтересах. Зима цього року довела, що вугілля – важливий для держави енергоносій. На жаль, доводиться багато закуповувати з-за кордону. У ДП «Львіввугілля» є шахти, які можуть бути ефективними й потенційно привабливими для державних капіталовкладень. Це видно по програмах, представлених сьогодні копальнями ДП «Львіввугілля».
Переконаний, що потрібна національна стратегія як для вугільної галузі, так і енергетики в цілому.
Олег Акімов зауважив, що державі вигідніше вкласти мільйони в модернізацію шахт Прибужжя і зберегти робочі місця, ніж мільярди у ліквідацію копалень і дотувати збіднілий регіон:
– Наші шахти мають достатні запаси та колективи кваліфікованих працівників, щоб ще багато десятиліть бути надійною паливною базою для енергетики України.