Прокурори Галицької окружної прокуратури міста Львова скерували до суду обвинувальний акт стосовно 19-річного львів’янина.
Йому інкриміновано закінчений замах на шахрайство, шахрайство, несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, а також створення з метою протиправного використання шкідливого програмного забезпечення та розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованій системі (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 361, ч. 1 ст. 361-1, ч. 1 ст. 361-2 КК України).
Розслідуванням встановлено, що обвинувачений організував шахрайську схему заволодіння коштами громадян за допомогою так званих фішингових сайтів.
Для цього чоловік розсилав повідомлення через чат-бот Telegram з інформацією про можливість отримання допомоги від держави. Зокрема, це стосувалось внутрішньо переміщених осіб, одиноких матерів або ж допомоги громадянам від ООН.
У повідомленнях він долучав посилання на фейкові сайти під виглядом банківських установ. Там потерпілі вводили свої особисті дані для доступу до онлайн-банкінгу.
Таким чином чоловік отримував коди доступу до рахунків потерпілих та міг проводити операції з їх коштами.
Окрім цього, після отримання даних потерпілих, фігурант розповсюджував їх дані третім особам за допомогою цього ж месенджеру.
Досудове розслідування здійснювали слідчі ВП № 1 ЛРУП № 1 Головного управління Нацполіції у Львівській області, оперативний супровід – УПК у Львівській області ДКП НП України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури