Кримінальні події

У Львові через обвал балкону загинув чоловік – міська рада проводить додаткові перевірки

Балкон на четвертому поверсі обірвався близько 23.00 години у неділю, 13 серпня, на вул. Під Дубом, 2. 43-літній чоловік, котрий перебував на балконі, живий.

Його оперативно забрала карета «швидкої» допомоги та відвезла в лікарню св. Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова, де медики надають всю необхідну допомогу. Відомо, що чоловік жив у цьому помешканні. Сама квартира – приватизована.

Відповідну ділянку комунальники вже обгородили, повідомила заступниця міського голови з житлово-комунальних питань Ірина Маруняк, що миттєво прибула на місце події.

Відомо, що фасад цього будинку ремонтували до відкриття торгового центру «Форум» менш як десять років тому. Фахівці обстежують ділянку та зʼясовують деталі інциденту.

У Першому медичному об’єднанні Львова розповіли, що чоловіка, який учора ввечері впав з балконом, госпіталізували у стані найважчої коми, тобто без свідомості. Він отримав травми, несумісні з життям. Серце ще деякий час працювало, лікарі робили все можливе, аби врятувати чоловіка. Однак о 04:00 ранку він помер.

Зараз ділянку обгородили, комунальники працюють на вишці, аби демонтувати балкони, які пошкодились від падаючих елементів. Відомо, що фасад цього будинку ремонтували до відкриття торгового центру «Форум» у 2014 році. Всі причини інциденту з’ясовують.

Як розповіла голова Галицької районної адміністрації Галина Гладяк, на місці події, де стався обвал, працюють фахівці й проводять слідчі дії. Усі небезпечні елементи, які могли б загрожувати падінням, знято.

Районна адміністрація перебуває на зв’язку з сім’єю загиблого і допомагає з організацією поховання.

«Будинок на вул. Під Дубом, 2, де стався обвал балкону, – це будинок забудови 1896-1905 років. У 2014 році, коли відкривали Торговий центр «Форум», спільно з торговим центром у цьому будинку проводили ремонтні роботи. Будинок списаний з балансу міста у 2020 році. Сама квартира приватизована у 2009 році. Управителем там є ЛКП “Старий Львів”. Коли будинок списували, було проведено обстеження. Все було у задовільному стані, балкон не потребував невідкладного ремонту, і офіційного висновку, що він аварійний, не було», – розповіла Галина Гладяк.

У районній адміністрації наголошують, якщо балкон має певні дефекти, то прохання, щоб мешканці не користувалися ним, а звернулися на «Гарячу лінію» міста чи до балансоутримувача, щоб замовити фахівців і провести офіційну перевірку стану балкона.

«Зараз у старій частині міста проводять обстеження усіх балконів – зокрема тих, які виходять на проїзну частину і на хідники. Якщо при візуальному обстеженні буде видно, що балкон потребує ремонту, то будемо замовляти відповідні дослідження, аварійні елементи будемо знімати і покривати балкон сіткою», – додала посадовиця.

Як розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, у Львові Програму співфінансування реставрації балконів хочуть поширити і на будинки, що не є пам’ятками. Він зауважив, що у місті є 380 тис. балконів. З них – 372 тис., що складає 98%, перебувають у приватній власності. Оскільки вартість ремонту чи реставрації балкона є значною, місто допоможе також мешканцям будинків, що розташовані поза межами історичного ареалу, і які самостійно не можуть оплатити цих робіт.

«Ми активно працюємо з мешканцями, наголошуємо їм на тому, що балкон є невід’ємною частиною квартири, входить в метраж і є власністю мешканця, якою він користується. Але ми розуміємо, що не кожен власник має можливість відреставрувати чи відремонтувати балкон. Бо, до прикладу, реставрація балкона у будинку-пам’ятці може коштувати від 100 тис. грн до 1 млн грн. Тому ми хочемо розширити програму реставрації – йтиметься про будинки різного віку в усіх районах міста. У найближчі кілька днів ми деталізуємо суму, яку має оплатити власник квартири у будинку, який не є пам’яткою. А решту коштів буде оплачувати місто. Тобто, співпраця буде подібною до тої, яка зараз є між містом та мешканцями будинків-пам’яток», – пояснив Андрій Москаленко.

Він нагадав, що з 2008 року у Львові, в межах спільної з Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) програми «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста», мешканці будинків-пам’яток архітектури мали можливість, на умовах співфінансування, відреставрувати свій балкон. Сума внеску від мешканців складала тільки 500 грн за один балкон. Загалом, з 2008 року в межах цієї програми і за бюджетні кошти у Львові відреставрували 246 балконів та 3 еркери в будинках – пам’ятках архітектури.

А у 2019 році у Львові прийняли Програму співфінансування реставрації балконів у житлових будинках-пам’ятках архітектури. Фінансова частка мешканців-учасників цієї Програми складає 10 тис. грн за реставрацію одного балкона. Решту вартості робіт оплачує місто. Також у сфері відповідальності міста – виготовлення та експертиза проектно-кошторисної документації, проведення тендерних закупівель, укладення договорів з підрядниками. У межах цієї програми у Львові відреставрували 5 балконів та два еркери у будинку на вул. Стецька, 4. У минулому році програма була призупинена. Цьогоріч її відновили, і вже реставрують 2 балкони на вул. Гоголя, 10. У планах – виконати роботи на ще 12 об’єктах – пам’ятках.

Зараз триває перевірка балконів у центральній частині міста. Завершити обстеження планують восени цього року. Розширити Програму співфінансування реставрації балконів на всі будинки в місті планують на найближчому пленарному засіданні сесії міської ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews