Дільничні інспектори міліції із членами громадських формувань та громадськими помічниками відвідують помешкання громадян похилого віку. На жаль, в наш час скоєння злочинів проти пенсіонерів є дуже поширеним явищем. Беззахисністю самотніх літніх людей намагаються скористатися охочі до легкої наживи люди. Напади на пенсіонерів у їхніх будинках стають щоденними фактами у міліцейських зведеннях. Такі злочини, як правило, вчиняють з метою крадіжок грошей або іншого майна, яке має хоч якусь цінність.
Злочинців приваблюють надмірна довірливість осіб похилого віку, чуйність та готовність допомогти, цікавість та схильність до містицизму (це в першу чергу стосується тих, хто полюбляє ходити по ворожках), азарт щось придбати задарма або вкласти мало грошей, а отримати багато, матеріальні труднощі (людина у скруті менш пильна і більш довірлива).
Щоб не стати жертвою злочинця, потрібно дотримуватись таких правил поведінки: перш за все не впадати в паніку і не поспішати виконувати умови аферистів; бути впевненим у собі, це виявляється у поставі, ході, жестах; не варто нахилятися, розсіювати свою увагу, коли у вас щось питають чи просять; також контролюйте свої розмови по телефону та не вірте всьому, що вам можуть наговорити злочинці. Якщо ж ви або ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись міліціонерами (іншими працівниками) або ж знайомими, вимагають у вас гроші за вирішення якихнебудь питань, негайно телефонуйте у міліцію.
Керівництво Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській області звертається до жителів Сокальського району, а особливо до осіб похилого віку та пенсіонерів з проханням бути дуже уважними і обережними.
Пам’ятайте, що ваша довіра може зіграти з вами злий жарт і ви позбудетесь майна, грошей, цінностей, а головне, душевного спокою.
І основне: якщо з вами вже трапився такий прикрий інцидент, негайно повідомляйте міліцію за номером 102, або 22254.
Володимир СПІЧАК, начальник Сокальського РВ ГУ УМВСУ у Львівській області.