Від початку листопада правоохоронці проводять відпрацювання нелегального ринку обігу підакцизної продукції, зокрема, алкоголю та тютюнових виробів
Станом на 6 грудня співробітники превенції територіальних підрозділів поліції Львівщини провели 8420 перевірок, під час яких виявили 433 адреси незаконного зберігання та реалізації підакцизної продукції.
Поліцейські підрозділів превенції задокументували 22 факти можливого вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із реалізацією та зберіганням підакцизних товарів, за якими вже відкрито 8 кримінальних проваджень за ст.199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України та за ст.204 (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) Кримінального кодексу України. За іншими фактами тривають перевірки. Під час досудових розслідувань у кримінальних провадженнях проведено 11 санкціонованих обшуків.
Також правоохоронці задокументували 443 адміністративних правопорушення, за якими склали відповідні протоколи: 412 – за ст.156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння) Кодексу України про адміністративні правопорушення та 31 – за ст.164 (Порушення порядку провадження господарської діяльності) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Під час перевірок та санкціонованих обшуків поліцейські виявили та вилучили:
більше 4600 пачок тютюнових виробів загальною вартістю – майже 130 тисяч грн.;
майже 750 літрів лікеро-горілчаної продукції, зокрема, спирт етиловий, горілку з підробленими марками акцизного податку, та інших на загальну суму більше 120 тисяч грн.
На порушників адміністративного законодавства суд може накласти штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, а у разі доведення вини у вчиненні кримінального правопорушення зловмисникам загрожує покарання – позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Також продукція, транспортні засоби та спецобладнання, які злочинці використовували для вчинення кримінальних правопорушень, можуть бути конфісковані рішенням суду.
Відпрацювання нелегального ринку обігу підакцизної продукції тривають.
Відділ комунікації поліції Львівської області