Поради

5 найкращих матеріалів для теплих кофт: їх плюси та мінуси

Зима – це пора року, яка асоціюється з холодом, морозом, снігом та льодом. Тому з початком холодного сезону жінки починають одягатися у кофти, пошиті з теплих або утеплених матеріалів. За своєю структурою жіноча кофта може бути як товстою та щільною, так і тонкою та легкою. Асортимент кофт від українського бренду OneByOne включає моделі як з натуральних, так і зі штучних тканин.

Основні параметри тканин для теплих жіночих кофт

Матеріали для теплих кофт можуть мати різні властивості. Але все ж існують загальноприйняті умови:

  • тканина не повинна подразнювати шкіру чи викликати алергічні реакції;
  • вона має бути міцною, зносостійкою, довговічною;
  • повинна бути досить простою в догляді;
  • повинна мати хорошу повітропроникність, теплопровідність і гігроскопічність, щоб створювати комфортні умови для тіла;
  • повинна мати доступну ціну.

Немає таких матеріалів, які б одночасно задовольняли всі перераховані властивості, але багато тканин поєднують в собі максимально велику їх кількість. Теплі тканини можуть мати найрізноманітніший склад і в кожному варіанті можна знайти свої плюси та мінуси. 

Повністю натуральний склад тканини екологічний, гігієнічний, добре зберігає тепло. Тканина, що має такий склад, дихає і створює оптимальний мікроклімат для жіночого тіла. Натуральна сировина має високу ціну, що зумовлено багатьма факторами. Синтетика ж навпаки коштує недорого, але має вади, властиві штучним матеріалам. Тканини з полімерних волокон міцні та стійкі до багатьох кліматичних факторів, вони захищають від перепадів температур, але при цьому погано вбирають вологу, не пропускають повітря та не відводять надлишок тепла. Людина в одязі, виготовленому із синтетики, швидко пітніє та швидше замерзає. Для того, щоб врівноважити негативні сторони одних і збільшити позитивні властивості інших, волокна змішують між собою. Сумішевий склад дозволяє поєднати переваги волокон різного походження та нівелювати їх недоліки.

Крім складу важливу роль відіграє щільність тканини:

  • Щільні матеріали товстіші й мають більшу питому вагу. Їхні волокна більш пористі, а теплопровідність вища. Наявність натуральних волокон в їхньому складі сприяє швидкому відведенню вологи від тіла, тому людина не так сильно мерзне. 
  • Менш щільні тканини – це тканини, що мають шерсть чи напівшерсть у своєму складі. Достатньо 30% вовни, щоб тканина набула здатності зберігати тепло досить довго. Вони зберігають тепло також набагато краще, ніж, наприклад, щільний ворсовий полімерний фліс.

Обробка матеріалу для пошиття жіночих кофт є кінцевим етапом їхнього виробництва. Це може бути додаткове просочення від вологи та бруду, створення ворсу чи начосу, з’єднання двох полотен в одне і так далі. Різні тканини мають різну обробку, яка спрямована на те, щоб збільшити теплозберігаючі, водовідштовхувальні, брудозахисні та інші властивості. 

Крім описаних вище параметрів існує ще багато критеріїв, які відносяться до того чи іншого виду тканини. Їхня сукупність формує основну здатність матеріалів зберігати тепло й створювати комфорт при носінні кофт.

З яких тканин шиють теплі жіночі кофти 2025?

Найчастіше для пошиття жіночих кофт використовують такі тканини:

  • Вовна. Вовну для виготовлення тканин виробляють із волосяного покриву різних тварин: овець, верблюдів, альпак, лам тощо. Для пошиття кофт використовують високоякісну сировину з ретельним виробленням. Жіночі кофти з вовни мають високу міцність, зносостійкість та довговічність. Вони повітропроникні, гігроскопічні, відмінно зберігають тепло та при правильній обробці сировини практично не викликають алергічних реакцій. Вовняні тканини поділяють на чисту вовну та напіввовну. У складі чисто вовняних тканин допускається додавання волокон інших матеріалів не більше 5%. У напіввовні вміст домішок допускається до 80%. До вовни додають волокна таких матеріалів як поліестер, віскоза, еластан, тим самим розширюючи властивості теплих тканин. Альтернативою вовні є дешеві акрилові кофти.
  • Кашемір. Це тонке, м’яке і дуже тепле полотно, яке отримують з підшерстя кашмірських кіз, що розводяться в гірських районах Іспанії. Кози мають дуже легку, об’ємну шубку завдяки будові підшерстя. Воно складається з тонких волосків, які розділені повітряним прошарком, саме він не дає козам замерзнути навіть у суворі зими. Вичісуючи це підшерстя, намагаються не порушити його цілісність, тому що інакше пух буде мати недоліки. Для того щоб зробити тканину, його збирають із кіз цілий рік. Відповідно така тканина коштує дуже дорого. Кашемірові кофти для жінок практично не скочуються та не кошлатяться, довго зберігаючи свій початковий вигляд. 
  • Бавовна. Ще одним популярним матеріалом для пошиття жіночих зимових кофт є бавовна. Зазвичай для максимального тепла такі кофти мають внутрішній утеплювальний підклад. До щільних видів бавовни відносять: денім, стрейч-коттон або вельвет. Як підкладку використовують фліс, байку, фланель, штучне хутро або тинсулейт. Для міцності до складу деяких видів бавовняних тканин додають поліестер, еластан або віскозу. Такі тканини дуже практичні, мають тривалий термін служби. Вони пропускають повітря, але при цьому захищають від вітру та холоду. Натуральний матеріал вбирає вологу, не викликає алергії та добре зберігає свою форму. Бавовняні тканини невибагливі у догляді. У каталозі бренду One By One можна знайти великий вибір бавовняних кофт, які поєднують стиль і комфорт для холодного сезону.
  • Оксамит. Це щільний тканий матеріал з ворсистою лицьовою поверхнею та гладким виворотом. Розмір ворсу варіюється в межах трьох – п’яти міліметрів. Існує дві технології виробництва оксамиту – розрізна та петельчата. Оксамит досить щільний матеріал, що має м’яку фактуру та приємні тактильні відчуття. Під впливом світла лицьова поверхня тканини переливається матовим відблиском. Оксамит виготовляють із шовку, бавовни, вовни. Досить широко при виготовленні цієї тканини застосовують синтетичні матеріали, такі як поліестер або спандекс. Також дуже поширений оксамит, що має сумішевий склад із вищеперелічених матеріалів, які поєднуються в різних пропорціях. Оксамит має високу міцність, достатню зносостійкість та довговічність. Він добре пропускає повітря, залежно від складу має більшу чи меншу гігроскопічність.
  • Фліс. За своїм зовнішнім виглядом та деякими властивостями даний ворсовий матеріал дуже схожий на овчину. За способом виробництва фліс належить до трикотажу. Ворсова поверхня у цієї тканини може бути тільки з вивороту, або з обох боків. Фліс – синтетичний матеріал, що зумовлює його міцність, зносостійкість та довговічність. Він досить простий і невибагливий у догляді, має низьку теплопровідність і добре зберігає тепло. Завдяки своїй структурі він має гігроскопічність і повітропроникність достатні для того, щоб створювати комфортний мікроклімат для тіла. Фліс має малу вагу, але при цьому досить високу щільність.

Крім перерахованих у цій статті матеріалів для жіночих кофт існують такі тканини як драп, твід, фланель, футер, велсофт та інші. Вони подібні за своїми параметрами, але різняться за призначенням. Кожна жінка може легко вибрати тканинні або трикотажні кофти онлайн на сайті українського бренду OneByOne.

Голос Сокальщини на GoogleNews