Поради

Бензиновий vs дизельний генератор: що краще?

Генератор – це часто незамінна річ в сучасному світі. На підприємства їх купують для безперебійного виробництва, в лікарнях вони потрібно, щоб уникнути сумних наслідків під час відключення світла. Багато хто зараз купує генератори https://kievspecteh.com/catalog/generatori для власного будинку, щоб не страждати від поломок на електростанціях та завжди мати альтернативне джерело живлення. Але перш ніж звернутись у магазин за покупкою, варто визначити, які бувають генератори та чим вони особливі.

Дизельний генератор

Із назви зрозуміло, що це моделі, які працюють на дизелі. Вони бувають великі та маленькі (мобільні). В залежності від розміру може змінюватись система охолодження. Компактні моделі мають повітряні охолоджувальні системи, а великі – водяні. Ось основні переваги дизельного генератора:

  • 40 тис. мотогодин – це моторесурс таких моделей.
  • Мають високу потужність.
  • Економно використовують паливо. В порівнянні з бензиновими моделями, вони на 20-30% вигідніші.
  • Може працювати довгий час без перерви. Мотори в них потужні та витривалі.

Звісно, є й недоліки у дизельних генераторів. Вони мають вищу ціну і не кожен має можливість їх придбати, особливо якщо мова йде про власників квартири чи заміського будинку. Також дизельні моделі дуже шумні під час роботи. Для них продаються спеціальні кожухи, які знижують рівень шуму. В інакшому випадку його доведеться ставити в окремому приміщенні, наприклад, в сараї чи гаражі.

Бензиновий генератор

Такі генератори часто купують для дому. Більше половини покупців зупиняються саме на цьому виді. Вони також мають свої плюси та мінуси. До переваг можна віднести:

  • Низький рівень шуму. Додатково можна купити кожух і ще зменшити шум на декілька відсотків.
  • Ціна. Бензинові генератори вигідніші по вартості. Хоча потужність може бути така ж, як у дизельного.
  • Такий генератор легше завести, особливо якщо на вулиці великий мороз. З дизельним можуть виникнути проблеми.

Але не дивлячись на всі ці плюси, є й мінуси. По-перше, бензиновий генератор повинен відпочивати кожні 5-6 годин. По іншому він працювати не може. По-друге, його моторесурс зазвичай в межах 4 тис. мотогодин. Цей показник рідко перевищується. Ну і останнє – кожен кіловат доволі дорогий тому, що паливо має високу ціну.

Що можна сказати про кожен з видів? Все залежить від потреби людини. Перший варіант – дизельний генератор – добре підійде, як повноцінне додаткове джерело живлення. Такі купують на підприємства та виробництва. Другий варіант більш побутовий та підійде для власників заміських будинків.

Голос Сокальщини на GoogleNews