Поради

Чому виникають болі в м’язах?

Про що свідчить і як попередити біль у м’язах? Про що це сигналізує та чи загрожує організму? Напевно, кожен хоча б раз стикався з біллю в м’язах, та шукав відповіді на такі питання. Щоб розібрати з цією проблемою перш за все потрібно розуміти, що така біль може супроводжуватись різними факторами.

Основними причинами виникнення болю в м’язах можуть стати:

  • Фізичні навантаження;
  • Травми та ушкодження;
  • Інфекційні захворювання;
  • Порушення електролітного балансу в організмі;
  • Ендокринні захворювання;
  • Серцево-судинні захворювання;
  • Емоційне виснаження;
  • Професійна перевтома.

Усі ці проблеми можуть супроводжувати розвиток болю та її посилення. Найчастіше такі симптоми виникаю після тривалих фізичних навантажень, від тренувань без попередньої підготовки чи розминки. Такі болі можуть виникати не одразу, а після 24-72 годин. Проте бувають і інші причини таких болів. Це можуть бути симптоми різноманітних захворювань в організмі, такі як інфекції чи ендокринні порушення, проблеми з серцем. Ще однією причиною болів може бути фізична перевтома на роботі. Якщо Ви виконуєте одну і ту ж роботу, Ви навантажуєте одну й ту саму групу м’язів. Це призводить до напруження в певній області та болів. Емоційне виснаження організму також може впливати на м’язи та викликати міалгію.

Як попередити болі в м’язах?

Якщо Ви задаєтесь питанням, як попередити болі в м’язах, перш за все, потрібно дбати про свій організм та щодня робити розминку. Ні в якому разі, не навантажуйте м’язи шаленими темпами. Усе потрібно робити поступово та потрохи збільшувати навантаження. Якщо у Вас отримали травму, не лікуйтесь самостійно, а одразу звертайтесь до лікаря. Ви можете й не помітити, що Ваш мяз постраждав, а виявите уже надто пізно. Тільки лікар зможе оглянути травму на одразу запобігти майбутнім проблемам. Уникайте емоційного виснаження та шкідливих звичок.

Що робити, якщо відчуваєте біль в м’язах?

Часто люди вважають, що біль в м’язах  – це природньо та пройде сам. Проте таке судження є помилковим. Залежно від ступеня болі з ним потрібно боротися. Якщо у Вас легка біль після тренування чи розтяжки, можна застосовувати мазі, масажі та знеболюючі препарати. Якщо проблема більш серйозна потрібно уже застосовувати медикаменти та фізіотерапію. Часто у таких випадках лікарі призначають ін’єкції та голковколювання. Будь-яку біль терпіти не можна, її завжди потрібно лікувати та вирішувати проблему одразу.

Голос Сокальщини на GoogleNews