Датчики пожежної сигналізації – ключові елементи її роботи. Це особливі пристрої, які допомагають визначити спалах у перші хвилини після його появи. Вони використовуються в будь-яких системах, в офісах, на підприємствах, у приватних будинках та визначають її роботу.
Пожежі виникають після утворення теплового вогнища, яке збільшується через приплив кисню до нього.
Які бувають датчики
Сучасні протипожежні датчики виявляють ознаки загоряння. Це може бути підвищення температури повітря, різкий стрибок температури або появи в повітрі частинок чадного газу.
Є теплові датчики пожежної сигналізації, а також:
- Димові датчики.
- Газові пристрої.
- Датчики полум’я.
- Комбіновані детектори.
Найчастіше встановлюються комбіновані або димові детектори, Комбіновані реагують відразу на кілька факторів: підвищення температури повітря, наявність частинок диму або різке підвищення температури біля джерела полум’я.
Які пристрої ставити
Тип і кількість пожежних датчиків залежить від багатьох чинників, включаючи розмір приміщення. Також враховується кількість апаратури, яка підключена до однієї системи пожежогасіння. Датчики можуть бути лінійними, автономними чи аспіраційними.
Сьогодні популярністю користуються оптичні датчики пожежі. Вони виконуються під час використання інноваційних технологій, основу яких оптичні засоби. Такі датчики дають різну реакцію різні види диму.
Для невеликих територій підійдуть точкові детектори вогню, вони зручні, якщо осередок спалаху можна знайти швидко.
Для великих територій можна використовувати лінійні моделі, які є двокомпонентними сповіщувачами. Сповіщувач складається з блоку випромінювання та приймача.
Ще один сучасний вид техніки – аспіраційні детектори. Вони примусово відбирають повітря та моніторять його на наявність частинок диму. Для аналізу повітря використовують лазерні високочутливі датчики. Вони зручні у використанні у тому випадку, коли встановлення пожежного сповіщувача неможливе.
Точкові автономні пристрої швидко здатні виявити спалах. Вони аналізують склад повітря, і температуру. Комплексний аналіз дозволяє швидше визначити місце загоряння та ліквідувати його наслідки.
Установка пожежної сигналізації – найефективніший спосіб захисту від спалаху.