Поради

Декілька правил, як обрати генератор

В деяких ситуаціях генератор стає необхідністю. Він дає можливість власникам нерухомості бути незалежними від централізованого постачання електрики. Великий вибір генераторів, а також двигунів та запчастин для сільськогосподарської і садової техніки, є на сайті, але для початку варто ознайомитись із кількома порадами, які допоможуть визначитись із вибором. 

Визначаємо потужність

Перед покупкою генератора потрібно визначити його потужність. Від цього буде залежати, чи впорається пристрій з усіма потребами. Генератори використовуються найчастіше у приватних будинках, на дачі, в торгівельних приміщеннях на та будівництві. Кожне з цих місць потребує різної потужності. Для розрахунку оптимального показника потрібно скористатись наступним алгоритмом:

  • Вираховуємо показник кожного підключеного пристрою. Але не варто сюди включати абсолютно всю електроніку. Краще брати лише ту, яка повинна працювати постійно.
  • Далі додаємо показник пускового струму. В кожного приладу він різний. Для запуску маленьких побутових пристроїв, наприклад, чайника, блендера підійде показник 1 (це стандартна потужність), а от для будівельної техніки – 4 (це в 4 рази більша потужність).
  • Добавляємо запасну потужність. Техніка не може працювати на повну. Це негативно впливає на термін експлуатації та справність комплектуючих. Краще до визначеної потужності додавати ще 25-30%. 

При виборі генератора для дому можна дивитись на моделі потужністю 3 кВт. Він забезпечить споживачів усіма необхідними електроприборами. Але варто врахувати, що цієї потужності не вистачить на одночасне вмикання дуже багатьох приладів. 

Для дачі обирають потужніші моделі – від 5 кВт. В таких місцях часто взагалі нема електрики, тому генератор стане чудовою заміною.

Для будівництва або великого виробництва краще дивитись на прилади від 10 кВт й більше. 

Вибираємо вид палива

Вид генератора за паливом обирає сам споживач. Це вже залежить від власного бажання. Існують дизельні та бензинові генератори. Є ще й газові, але вони не дуже розповсюджені.

Переваги дизельних моделей:

  • Моторесурс – до 40 000 мотогодин.
  • Стійких до великих навантажень та безперервної роботи.
  • Вигідно витрачають паливо (на 25-30% ефективніше ніж бензинові).

Єдине, що не подобається користувачам, це рівень шуму (він високий) та ціна на 30-40% вища.

Переваги бензинових моделей:

  • Низький рівень шуму.
  • Доступна ціна.
  • Легко заводити в мороз.

Погано те, що моторесурс всього 4000 мотогодин. Він не такий витривалий, як дизельний. Година роботи набагато дорожча, через ціну на паливо.

В генераторів ще є додаткові функції, на які також варто звертати увагу. Це може бути. наприклад, захист від перегріву. Не менш важливим є й спосіб запуску. Він буває ручний, електричний та автоматичний.

Голос Сокальщини на GoogleNews