Поради

Діти та інтернет, основи кібербезпеки

Інтернет це той простір, де зараз кожен із нас проводить багато вільного часу і діти не виключення. Дорослі люди знають про різного роду небезпеки в мережі, відповідно знають і основи кібербезпеки, щоб не натрапити на них. Дітей також потрібно навчати цих основ, так як технології лише розвиваються, а діти починають користуватись ґаджетами з малечку.

Більше цікавого матеріалу читайте на порталі ITechNews.

Для убезпечення дитини в мережі Інтернет найперше ви можете використовувати батьківський контроль, який обмежуватиме доступ дитини до веб-сайтів та інших ресурсів, які призначені для дорослих, тобто відтворюватиме лише дитячий контент. Проте таким способом можна захистити лише найменших дітей, шахраїв сьогодні багато, тому навчати їх розпізнавати потрібно і дітей.

Рекомендуємо звернути увагу на такі основи навчання дітей поняттю кібербезпека.

  • Батькам варто читати відповідну літературу. Сьогодні є достатньо інформації про кібербезпеку чи навіть онлайн-курсів, які варто пройти батькам для подальшого навчання своїх дітей правильному поводженню в мережі.
  • Розкажіть дитині про конфіденційну інформацію та поясність чому нею не варто ділитись в Інтернеті. Чітко поясніть межу між інформацією, яку можна поширювати через соціальні мережі, месенджери, тощо, та тими даними, які повинні залишатись без розголосу.
  • Зберігайте паролі правильно та запропонуйте дітям використовувати менеджери паролів для уникнення стороннього доступу до ваших особистих сторінок, відповідно і даних. Сьогодні достатня кількість шахраїв спрямовує свою діяльність на отримання даних для входу в соцмережі та отримує дані особи з подальшим використанням їх для шантажу, або ж здійснює спам-розсилку вашим рідним та друзям.
  • Батьки можуть використовувати спеціальні програми з сфери батьківського контролю, які присилатимуть звіт про діяльність дитини в інтернеті, тим самим ви зможете помітити підозрілі дії у разі прояву шахрайських дій.
  • Для кращого розуміння дитиною основ кібербезпеки дотримуйтесь їх самі та давайте дитині реальний приклад правильного користування в Інтернеті. Тобто, не розміщуйте на сторонніх ресурсах конфіденційну інформацію, не зберігайте банківські дані, використовуйте менеджери паролів, користуйтесь антивірусними програмами, завантажуйте додатки лише з офіційних ресурсів чи магазинів додатків типу Google Play чи Apple App Store, не переходьте за невідомими посиланнями.

Отже, в теперішній час основи кібербезпеки повинні знати усі, та користуватись ними, і головне навчати дітей. Діти сьогодні є активними користувачами мережі Інтернет, тому потребують захисту від зловмисників, які активно провадять свою шахрайську діяльність онлайн.

Голос Сокальщини на GoogleNews