Поради

Історія створення класичних музичних інструментів

Музика – це невід’ємна частина культури кожного народу. Вона змінюється, в залежності від рівня розвитку людей. Стародавні мелодії для сучасних жителів здаються просто набором випадкових звуків. Для їх вилучення використовувалися примітивні музичні інструменти. З кожним роком вони вдосконалилися. Сучасні вироби відрізняються стильним зовнішнім виглядом, компактністю, невеликою вагою, високою якістю звучання.

Стежити за останніми новинами зі світу музики і не тільки ви можете на сайті cursorinfo.co.il

Музика в стародавній культурі: яка вона

У древніх народів музика мала не стільки художнє, як практичне призначення. Вона служила для супроводу різних ритуалів, військових дій, танців. Звукові сигнали сприяли засвоєнню подій. Спочатку стародавні люди використовували тільки свій голос. Надалі до звуків почали додаватися хлопки і клацання пальцями, що задають певний ритм.

Експерти в сфері музики вважають, що першими з’явилися ударні інструменти. Вони виготовлялися з різних підручних матеріалів:

  • дерева;
  • каменю;
  • металу;
  • шкіри.

В процесі проведення розкопок стародавніх поселень була знайдена флейта, створена з кісток печерного ведмедя. Дослідження довели, що вона була виготовлена ​​не менше 35 тис. Років до нашої ери. Колекцію стародавніх музичних інструментів також доповнюють труби з черепашок, кам’яні і дерев’яні тріскачки, мисливські ріжки. У могилах давньоєгипетських фараонів були знайдені арфи і флейти. Вони призначалися для розваги вельмож в потойбічному світі.

Російські національні інструменти

Музика Стародавньої Русі була тісно пов’язана з віруванням і проведенням обрядів. Мелодійні звуки витягувалися за допомогою дудок, волинок, гуслів, труб, бубнів, сопілок, тріскачок. Часто використовувалися різні предмети побуту, наприклад, дерев’яні ложки. У сучасному світі існує багато національних інструментів. Символ російської культури – балалайка. Триструнний щипковий інструмент відрізняється трикутної декою. На думку експертів, він з’явився вперше в ХVII столітті. Попередником класичної балалайки вважається східнослов’янська домра.

Гуслі у російського народу з’явилися в V столітті. За зовнішнім виглядом вони чимось схожі на давньогрецьку кіфару. Інструмент має від 5 до 30 струн. Він випускався в декількох варіантах: крилоподібний, шлемовідний, лірообразную. Гуслі – це відмінний варіант для акомпанементу голосу соліста.

Голос Сокальщини на GoogleNews