Поради

Колеса для візків: особливості правильного вибору виробів

При виборі промислових коліс для візків дуже легко заплутатися, адже такі вироби випускаються різних видів, розмірів і конфігурацій. Ще для їх виготовлення використовуються різні матеріали, що відбивається не тільки на терміні служби, а й експлуатаційних параметрах. Правильний підбір виробів – гарантія не тільки їх довговічності і комфорту використання, але і безпеки. Саме тому приділимо увагу питанню основних критеріїв, які слід враховувати при виборі виробів.

Важливі критерії вибору колісних опор для візків

Промислові колеса на візки представляють собою опори, за допомогою яких забезпечується мобільність транспортного устаткування. Така можливість дозволяє переміщати важкі вантажі на різні відстані без необхідності застосування самохідної техніки. В ході експлуатації візків з ладу виходять колісні опори, які схильні до максимальних навантажень. Для їх заміни важливо правильно підібрати нові пристрої, враховуючи такі технічні відомості:

1. Діаметр – залежить від типу візка, а також умов її експлуатації. Якщо опорна поверхня характеризується наявністю ям і горбів, тоді слід вибирати пристрої великого діаметру. Якщо ж візок експлуатується всередині приміщення з гладкою підлоги поверхнею, тоді можна використовувати колеса малого діаметру, але при цьому вони повинні мати більшу ширину.

2. Вантажопідйомність – слід вибирати вироби з підвищеним запасом на 30-50%. Для цього важливо враховувати не тільки вага вантажів, що транспортуються, а й масу самого візка. Це дозволить збільшити термін служби виробів і виключити їх передчасний вихід з ладу.

3. Наявність підшипників в осі. Певна група колісних опор випускається з вбудованими підшипниками ковзання і кочення. Їх застосування знижує навантаження на зчленування осі і втулки. Причому важливо враховувати тип підшипників: ковзання або кочення. Кулькові вироби відрізняються легкістю переміщення, але при цьому вони не рекомендовані до застосування при наявності ударних впливів. Роликові підшипники сприяють збільшенню вантажопідйомності, а також підвищують стійкість до ударів. Підшипники ковзання, на відміну від кочення, потребують регулярного обслуговуванні, але при цьому їх вартість значно нижче.

4. Матеріал виготовлення – залежить від умов зовнішнього середовища. Якщо візок буде експлуатуватися в приміщенні з переважним впливом агресивних речовин – кислот, лугів або хімікатів, тоді рекомендується віддавати перевагою моделям з полімерів. Це може бути поліамід, поліпропілен, фенопласт або поліуретан.

5. Поверхня – на цей фактор також слід звернути увагу. Якщо підлогове покриття характеризується м’якістю, тоді для нього краще вибирати опори з твердим контактним шаром. Якщо ж, навпаки, підлогу характеризується підвищеною твердістю, тоді для комфортної експлуатації вантажопідіймальних платформ рекомендується використовувати колеса з м’яким контактним шаром.

Транспортування вантажів на великі відстані і при відсутності якісного покриття рекомендується здійснювати за допомогою окремої категорії опор – надувних або пневматичних коліс.

Підсумки правильного вибору

Велика розмаїтість промислових виробів часто призводить до того, що покупець не може визначитися з моделлю. Щоб цього не відбувалося, потрібно врахувати всі перераховані вище критерії і на підставі покладених завдань і умов застосування підібрати відповідний комплект. Його вартість буде прямо залежати від якості, розміру і технічних параметрів.

Голос Сокальщини на GoogleNews