Поради

Коли, як і чому людина почала займатися бджільництвом

Людина ставиться до комах неоднозначно. Наші прадавні родичі, що ще лазили по деревам ніколи не бачили нічого поганого в тому, щоб ними ласувати. Навіть сьогодні комахи є в меню в деяких країн світу. За всю історію існування людини, вона сильно змінила своє ставлення до комахи. На побутовому рівні сьогодні комашки вважаються банальними шкідниками і порушниками спокою. Однак, є такі, що класифікуються як корисні. Наприклад, бджоли.

Мед: смачний і корисний

Ймовірно, особливе ставлення до меду сформувалося тоді, коли людина виявила, що він не тільки смачний, але і надзвичайно корисний. Навряд хтось відразу помітив унікальні властивості, зокрема лікувальні. Тим не менш, древні стоматологи з воску бджіл іноді робили невеликі пломби. Іншими словами, функціонал продуктів діяльності бджіл був широким. Деякі бджолярі так захоплювалися своєю роботою, що вона перетворювалася в справжній азартний світ, як казино для сучасної людини і бездепозитні бонуси за реєстрацію в Україні з виводом 2022.

Багато дослідників визнають велику значущість меду. Його часто називають кращим природним антибіотиком. Так, в народі його використовують для лікування застуди . Мед надає всю необхідну допомогу для якісної підтримки імунітету. Тому, не дивно, що всі вчені світу б’ють на сполох, побоюючись зникнення бджіл. Аналога меду в природі не існує.

Історія застосування меду

Роблячи аналіз древнього посуду, датованого 3,5 тис років тому, знайденого в Західній Африці, експерти виявили достатньо цікаву деталь. На стінках горщиків були присутні залишки бджолиного воску (масла і ліпіди). Ймовірно стародавні люди  поступово нагрівали світильники, що призводило до виділення з воску супутній речовин. Вчені не виключають, що горщики служили інвентарем для зберігання та обробки меду. А це означає, що люди вже тоді займалися бджільництвом не тільки з позиції харчування, але і зі сторони здоров’я людини.

Історична роль бджіл в екосистемі планети

Найважливіша роль комах – запилення квіткових рослин. Збираючи нектар та пилок для власних потреб, бджоли транспортують на собі пилкові частинки. Таким чином вони допомагають запилювати до 85% всіх рослин, що мають квітки. Інакше кажучи, саме бджолам ми завдячуємо, що дозрівають дві третини наших сільськогосподарських культур.

Бджоли настільки важливі для планети, що була створена спеціальна окрема наука, що їх вивчає. Апіологія сформувалася в XVII столітті. Варто згадати, що за час існування бджільництва було створено більш ніж 30 порід медоносних бджіл

Активісти та вчені України і світу з 2006 року бояться, що бджоли скоро зникнуть. Тривога з’явилася не просто так, адже саме з цього року спостерігається масова загибель комах. Причина тому синдром руйнування бджолиних сімей. Так, в Америці в 2019 році померло більш ніж 40% медоносних бджіл. В Україні та Європі ці показники дещо менші, однак теж спостерігається негативна тенденція. Бджоли помирають також в результаті:

  • екологічних катастроф,
  • безконтрольного використання пестицидів. 

Зникнення бджіл, в тому числі на Сокальщині, може призвести до скорочення кількості квіткових рослин оскільки їх просто нікому буде запилювати. Дана схема працює і в іншому напрямку: скорочення квітів веде до скорочення бджіл. Чим більш детально буде вивчатися ця проблема та будуть знаходитися відповіді на непрості запитання, тим буде краще для екології Землі. 

Голос Сокальщини на GoogleNews