Поради

Коли треба перезаряджати вогнегасники

Вогнегасники, введені в експлуатацію, мають підтримуватися у належному стані. Для цього необхідно проводити своєчасне технічне обслуговування балонів. Існують компанії, які виконують весь комплекс робіт із обслуговування вогнегасників:

  • огляд на наявність механічних пошкоджень балону та правильне функціонування захисного покриття;
  • перевірку корпуса обладнання на герметичність;
  • випробування працездатності вогнегасника;
  • ремонт і встановлення нових деталей (у разі необхідності)
  • перезарядку.

Технічне обслуговування вогнегасників є спеціалізацією Sheriff Market. Персонал компанії працює на спеціальних автівках, обладнаних всіма необхідними засобами для перевірки, ремонту та перезарядки балонів, що дає змогу надавати послуги у стислі терміни.

Важливість перезарядки балонів

На жаль, під дією різноманітних факторів механізми вогнегасника можуть перестати функціонувати належним чином, а корпус — втратити герметичність або навіть цілісність. Крім того, діюча речовина з часом стає менш ефективною. Саме тому обладнання потребує періодичної перевірки.

Перезарядка вогнегасника — це комплексна процедура, під час якої повністю замінюється газ-виштовхувач та/або заряд діючої речовини.  Вона підтримує працездатність протипожежного обладнання протягом усього періода експлуатації. При цьому перезарядка має проводитися відповідно до нормативів та настанов. Це робота, яку не варто виконувати самостійно.

Терміни 

Зазвичай перезарядка входить в комплексну процедуру технічного обслуговування (у разі необхідності). Крім того, вогнегасник підлягає перезарядці після використання. При цьому вогнегасники мають перезаряджатися не рідше за терміни, зазначені нижче:

  1. Водяні та пінні — потребують найбільш частої перезарядки. Професіонали рекомендують перезаряджати обладнання щонайменше раз на рік, хоча можна і частіше.
  2. Порошкові — потрібно заряджати раз на 2 роки (хоча інструкції к деяким вогнегасникам попереджають про ще більш суворі терміни). При щорічному технічному обслуговуванні таких приладів, перш за все, перевіряють тиск, розбирають и роблять перевірку ключових експлуатаційних характеристик порошку (зовнішний вигляд, сипучість, наявність грудок тощо). Якщо хоча б по одному з критеріїв речовина не відповідає нормативним показникам, обладнання слід перезаряджати.
  3. Вуглекислотні — перевіряються раз на 5 років, якщо коефіцієнт його наповнення становить менше 0,72 кг/л. За допомогою зважування при щорічному технічному огляді перевіряють рівень витоку СО2.

Незалежно від типу, якщо протипожежний засіб не прийшов своєчасну перевірку та/або не був належним чином перезаряджен, користуватися ним не рекомендується.

Наостанок зазначимо, що про проведену перезарядку вогнегасника на його корпусі завжди робиться спеціальна позначка (за допомогою етикетки чи бірки, прикріпленої до балона). Також відповідна відмітка робиться в паспорті обладнання.

Голос Сокальщини на GoogleNews