Поради

Кредитна обіцянка. Що це таке і що це означає?

Кредитне обіцянку – це варіант, який може значно полегшити покупку квартири вашої мрії. Однак, це не те ж саме, що гарантія надання нам іпотеки або остаточне кредитне рішення. Так коли ж варто брати обіцянку і які банки дозволять це зробити?

Простіше кажучи, обіцянка – це документ, який підтверджує зобов’язання виконувати певну діяльність. У цьому випадку офіційне обіцянку банку надати нам кредит на запитувану суму. Потім він приймає форму письмового сертифіката з печаткою банку, з яким ми хочемо нести відповідальність.

Тому основна мета обіцянки кредиту – підтвердити кредитоспроможність споживача. Якщо ми хочемо купити це майно з іпотекою, продавець має право попросити нас продовжити обіцянку.

Завдяки такій процедурі, він не втратить дорогоцінний час на клієнта, якому банк може з якоїсь причини відмовити у наданні житлового кредиту, в результаті чого конкретні інвестиції не будуть придбані.

Якщо ми плануємо купити нерухомість, варто звернутися в банк, щоб розрахувати нашу кредитоспроможність і дати нам обіцянку. З таким офіційним сертифікатом нам буде набагато легше знайти продавця, який з готовністю підпише договір, знаючи, що ми в змозі погасити договір, у нас є кошти або, по крайней мере, видане обіцянку.

Скільки коштує кредитна обіцянка?

Ще кілька років тому обіцянку кредиту сприймалося як рідкісна форма, яку запитували тільки недовірливі і надчутливі клієнти банків. Плата стягувалася в основному за час, витрачений аналітиками на поглиблений аналіз заявки.

На щастя, в наш час кредитний ринок регулюється зовсім іншими правилами. Найбільше змінилися, ймовірно, стандарти обслуговування клієнтів, які значно зросли. Крім того, був полегшений доступ до баз даних, таким як Бюро кредитної історії.

Завдяки таким можливостям, аналіз заявки на отримання кредиту займає менше часу, ніж кілька років тому. Кредитне обіцянку в даний час використовується в якості основного елемента документації, що надається клієнтам. Більшість банків в Україні не стягують плату за його видачу.

Це рішення найбільше підходить кредитним організаціям, оскільки безкоштовна видача банками таких сертифікатів – єдиний спосіб отримати нових позичальників.

Чи гарантує обіцянку нам кредит?

На жаль, ми часто стикаємося з ситуацією, коли кредитне обіцянку, видане банком, виявляється невиконаним.

Такі нещасні випадки вкрай небажані як для продавця квартири, який запросив підтвердження кредитоспроможності споживача, так і для потенційного позичальника, який вважав, що банк надасть йому іпотечний кредит, і вніс невідшкодовуваний початковий внесок на інвестиції. З цієї причини варто пам’ятати, що кредитне обіцянку не є гарантією отримання кредиту на квартиру.

Коли обіцянку виявляється необов’язковим?

Для цього може бути багато причин, але найбільш поширеними є:

  • Зміна фінансового становища позичальника.
  • Поява нової (негативної) інформації про позичальника в БКІ.
  • Введення нових правових норм для банківських установ.
  • Відмова у видачі кредиту під конкретну нерухомість.

Тільки позитивне кредитне рішення дає нам 100% впевненість в наданні житлового кредиту. Обіцянка – це документ, метою якого є тимчасове підтвердження кредитоспроможності клієнта для погашення певної суми зобов’язання.

Які банківські установи дадуть нам обіцянку?

Більшість банків на українському ринку надають кредит під заставу депозиту, житла чи іншого майна. Сьогодні часто дуже важливо одержати попереднє рішення про кредитоспроможність клієнта. Причиною цього є зміна на ринку житла, де продавці значно підвищили рівень безпеки при продажу своєї нерухомості.

Практично кожен з них вимагає підтвердження можливості окупити свої вкладення, хоча б для того, щоб перевірити, чи варто укладати договір з даними покупцем. Деякі банки видають кредитні обіцянки не на конкретну нерухомість, а на конкретну суму кредиту.

Кредитні аналітики оцінюють, чи зможе цей клієнт дозволити собі нерухомість вартістю, наприклад, 3000000 гривень. Такі обіцянки видаються швидше, однак, вони часто не точні щодо конкретної нерухомості, а значить – не надійні.

З іншого боку, деякі банки дають повні обіцянки, які є підтвердженням надання кредиту на покупку конкретної нерухомості. Щоб отримати його, ви повинні надати всі необхідні документи, що стосуються нерухомості, яку ви купуєте. Таку обіцянку важче отримати, але надійно.

Голос Сокальщини на GoogleNews