Поради

Літній та зимовий спальний мішок – у чому різниця? Розповідає Текстиль Контакт

Спальний мішок – це незамінний елемент туристичного спорядження. Також виріб часто застосовується військовими під час базування на окремих ділянках лінії фронту. Аксесуар є обов’язковим для використання під час сну, оскільки забезпечує комфортний і безпечний сон під час непростих похідних умов. Головне завдання спального мішка – це повноцінна ізоляція тіла людини від холоду та вологи, яка випромінюється від сирої землі. Також виріб забезпечує додаткову амортизацію тіла при контакті з твердою горизонтальною поверхнею. Щоб не застудитися або не отримати обмороження (при зимовому туризмі), важливо ретельно підійти до вибору полотен для пошиття якісного спального мішка.

Яким вимогам має відповідати гарний спальний мішок?

Як вже було зазначено вище, спальний мішок зобов’язаний захищати тіло при контакті з сирою землею, а також надійно оберігати від обдування вітром, що особливо актуально при відпочинку без намету або тенту.

Тому перед вибором полотна та утеплювача для виготовлення спального мішка важливо враховувати такі особливості:

  • Матеріал повинен бути якісним та зносостійким. Не завжди в поході є намет, тому висока ймовірність сну або відпочинку на відкритому грунті. Тканинна поверхня мішка має бути зносостійкою та довговічною, не втрачати естетичної привабливості та функціональності на довгий час.
    їЯк верхня, так і внутрішня частина мішка мають бути виготовлені з текстильних матеріалів, які легко стираються та чистяться в домашніх умовах.
  • І зимовий і літній варіант виробу краще шити з тканини з високим рівнем густини, але при цьому порівняно низькою вагою. Така перевага повністю розкриється при тривалих походах, коли доведеться носити мішок у рюкзаку на спині.
  • При виборі полотна для пошиття виробу краще віддавати перевагу синтетичним матеріалам.
  • Натуральна бавовна має відмінні властивості, але швидко намокає, що неприпустимо для спальника.

Тільки з огляду на всі особливості матеріалів, які можуть використовуватися при пошитті спального мішка, вдасться пошити справді придатний виріб. Великий асортимент цікавих та якісних позицій представлений в інтернет-магазині Текстиль-Контакт.

Які тканини вибрати на поверхні спального мішка?

При виборі полотна для самостійного виготовлення спального мішка, щоб він був якісним і добре справлявся зі своїм завданням, необхідно знати всі тонкощі, переваги та недоліки вибраних матеріалів. Як вже було зазначено вище, виріб може використовуватися в екстремальних умовах, тому найкраще звернути увагу на синтетичні тканини з підвищеним рівнем щільності. Це дозволить захистити тіло від намокання, переохолодження та позбавити від дискомфорту під час сну на природі.

При пошитті спальника варто враховувати такі аспекти:

  • Вибір матеріалу.
  • Вибір фасону.
  • На які тканини варто звернути увагу?

Фахівці визначають ряд полотен, які найбільше підійдуть для пошиття спального мішка. Серед них:

  • Нейлон;
  • Оксфорд;
  • Ріп-стоп.

Нейлон – це синтетичний текстильний матеріал, що створюється на основі поліаміду. Нитки утворюються при тривалій обробці, можуть використовуватися як самостійно, так і в комбінації з натуральними волокнами. В результаті виходять якісні нитки з високим рівнем густини, міцності, еластичності та пружності.

Існує кілька основних видів текстильного матеріалу на основі нейлону, серед яких матеріал зі спеціальним захисним покриттям та кордуру. Для пошиття спальника підходить саме полотно із спеціальною обробкою. На поверхню нейлону наноситься шар поліуретану, що забезпечує необхідні при експлуатації щільність, міцність та захист від намокання. Такий варіант тканини можна використовувати і при виготовленні наметів туристів, тентів, створенні даху на альтанці і тд.

Головними властивостями нейлону є:

  • Невелика вага спальник з нейлону легко переносити в рюкзаку на тривалі дистанції і при цьому не відчувати дискомфорту.
  • Матеріал надовго зберігає цілісність та естетичний зовнішній вигляд.
  • Нейлон не схильний до стирання, можна використовувати як на спеціальному килимку латексу, так і на відкритому грунті.
  • Матеріал не схильний до деформації, не дає усадки при пранні.
  • Нейлон легко підлаштовується під температуру тіла людини і здатний підтримувати її на комфортному рівні тривалий період.
  • Синтетичний матеріал добре фарбується барвниками та надовго зберігає яскравість відтінку. Не вигоряє на сонці, не втрачає насиченості при пранні в домашніх умовах.
  • Нейлонова тканина невибаглива у догляді, можна прати при температурі води 30 градусів, а також гладити праскою при температурі нагрівання 150 градусів. Зверніть увагу, сушіння в барабані та застосування відбілювачів при догляді не рекомендуються.

Перевагою нейлону також є порівняно низька вартість, тому тканина доступна для всіх покупців.

Голос Сокальщини на GoogleNews